Wybieramy pozytywy 2022 roku w powiecie kolbuszowskim [ANKIETA]

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki dla Marty i jej rodziny. Podaruj im uśmiech w czasie Świąt Bożego Narodzenia

Kontynuujemy nasze podsumowania. Tym razem przyszedł czas na pozytywy 2022 roku. Co ciekawe, jest ich znacznie więcej niż negatywów.

O wyborze pozytywu roku zdecydujecie Wy, nasi Czytelnicy. Głosować można na naszym portalu i na Facebooku (Nasza Kolbuszowa). Procentowe wyniki z obu tych miejsc zostaną zsumowane. Naszą ankietę zamykamy w piątek (03.03), o godzinie 14.
Pozytywy 2022 roku

Wybieramy pozytywy 2022 roku w powiecie kolbuszowskim [ANKIETA]

Wybieramy pozytywy 2022 roku w powiecie kolbuszowskim [ANKIETA]

Pociągi do Rzeszowa

Z nowym rokiem na trasę Rzeszów – Kolbuszowa wjechało 26 dodatkowych pociągów Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Stało się tak dzięki elektryfikacji linii L 71. Podróż na tym odcinku trwa średnio około 30 minut. Do obsługi PKA zakupiono 8 nowoczesnych pojazdów. Każdy z nich posiada zintegrowany system informacji pasażerskiej z zewnętrznymi tablicami LED. Ma też wewnętrzny monitor LCD oraz przystankowy system informacji komunikacji miejskiej.

Nowe pociągi Rzeszów-Kolbuszowa [WIDEO]
Emilka uratowana

Spełniło się to, o co rodzicie malutkiej Emilki Wilk walczyli od wielu miesięcy. Dziewczynka pojechała do Stanford, gdzie przeszła operację serca. Zabieg odbył się w kwietniu i sfinansował go w całości Narodowy Fundusz Zdrowia. Wcześniej na rzecz dziewczynki mieszkańcy powiatu zorganizowali wiele eventów. Zgromadzone w ten sposób środki rodzice przekażą na dodatkowe koszty leczenia Emilki.

Emilka Wilk uratowana „To jest nie do uwierzenia”

Nowy dworzec

Oddano do użytku przebudowany dworzec. To obiekt wielofunkcyjny, który przystosowano do obsługi osób: niepełnosprawnych, starszych i podróżujących z małymi dziećmi. Inwestycja kosztowała 6,5 mln zł, z czego znaczną część pokryły środki z zewnątrz.

Debiut nowego dworca [ZDJĘCIA, WIDEO]

Bulwary Nad Nilem

Zakończono budowę Bulwarów Nad Nilem. Z miejsca stały się one jednym z ulubionych miejsc kolbuszowian. Odwiedzają go też osoby przyjezdne. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się fontanna multimedialna, która wygląda wyjątkowo magicznie – szczególnie wtedy jak jest ciemno. Budowa bulwarów kosztowała około 4,4 mln zł, z czego 2,8 mln zł to dotacja z zewnątrz.

Zobacz Bulwary Nad Nilem z lotu ptaka [ZDJĘCIA]
Pomagamy Ukrainie

Na  Rynku odbyła się zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy, którzy cierpią w wyniku działań wojennych. Odbył się wiec poparcia dla Ukrainy i potępienia rosyjskiej agresji. Najważniejsza była jednak zbiórka. Kolbuszowianie pokazali wielkie serca. Świadczą o tym samochody dostawcze wypełnione po brzegi darami. Był to początek wielkiej akcji pomocowej mieszkańców dla naszego wschodniego sąsiada.

Kolbuszowianie Ukrainie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Akcje dla Oliwki Kret

W minionym roku odbyło się szereg wydarzeń na rzecz Oliwii Kret. 11-letniej mieszkanki Kolbuszowej i choruje na padaczkę lekooporną skroniową. Tylko operacja poprzedzona 11-sto dniowym EEG-video monitoringiem niesie nadzieję na wyleczenie dziewczynki. Takie badanie i operacja możliwa jest w Klinice w Vogtareuth w Niemczech. W akcję pomocy Oliwce zaangażowało się wielu mieszkańców. Dzięki temu 11-latka ma szansę na dojście do zdrowia.

Oliwia Kret z Kolbuszowej liczy na naszą pomoc
Panie z Poczty Polskiej

Dzięki czujności i zaangażowaniu pracownic Poczty Polskiej przy ulicy Jana Pawła II, starszy mężczyzna nie stracił swoich pieniędzy. Podziękował im za to komendant powiatowy policji w Kolbuszowej.

Podziękowania dla pracownic poczty [ZDJĘCIA]

Przedszkole językowe

Działalność rozpoczęło pierwsze w powiecie przedszkole językowe. „Happy Kids”, bo taką nazwę, mieści się w obiekcie przy ulicy Bora Komorowskiego 14 w Kolbuszowej. Przedszkole zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 2,5. do 6. lat. Dzieci mają tam do dyspozycji trzy sale, szatnie i łazienki.

„Happy Kids” – pierwsze przedszkole językowe

Bohaterski taksówkarz

Daniel Nowak, kolbuszowski taksówkarzowi pokrzyżował plany oszustom. Mia.l on odebrać przesyłkę z dokumentami od jednej z mieszkanek i zawieźć ją na teren województwa małopolskiego. Za wykonanie kursu miał otrzymać kilkaset złotych. Wzbudziło to jego wątpliwości. Powiadomił więc policjantów. Dzięki jego czujności i reakcji dwie starsze kobiety nie straciły kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Honory dla taksówkarza. Daniel Nowak z Kolbuszowej pokrzyżował plany oszustom
Park dworski w Niwiskach

Rewitalizacja założenia parkowo-dworskiego w Niwiskach okazała się trafioną inwestycją. Prace wykonywano na podstawie historycznego zdjęcia lotniczego z 5 maja 1944 roku.

Magiczny dworek Hupki w Niwiskach w nocnej odsłonie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Majdańskie kacapoły

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Majdanie Królewskim zdobyły pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Uhonorowane je za kacapoły. Panie zaprezentowały też  nalewkę z czeremchy, która według jury, ma wyjątkowy smak. Nagrodę w imieniu Koła odebrała Elżbiety Wolan.

Sukces gospodyń z Majdanu Królewskiego [FOTO]
Sukcesy Iron Head

Zespół Iron Head tworzy grupa młodych ludzi z Kolbuszowej i okolic. Grają melodyjny metal. Niedawno wydali swoją pierwszą płytę. Premierowy utwór z albumu „Dzień za dniem” pojawił się na antenie Radia Lublin. Dziennikarze tej stacji wręcz zachwycili się twórczością kapeli znad Nilu.

Tomek Lenart: – Spełniamy nasze marzenia

Pozytywy 2018-2022

  • 2018 – Sokół w czwartej lidze.
  • 2019 – Skuterem dla Karoliny.
  • 2020 – Przebudowa dworca.
  • 2021 – Akcje dla Emilki.
  • 2022 – ?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.