Bogumiła Kosiorowska, wójt gminy Dzikowiec: – Podjęłam kroki prawne. Walczę o swoje dobre imię [WIDEO]

Bogumiła Kosiorowska - kandydatka na urząd wójta gminy Dzikowiec [MATERIAŁ WYBORCZY]

Wiele wskazuje na to, że wybory w Dzikowcu znajdą swój finał na sali sądowej. Bogumiła Kosiorowska, która została nowym włodarzem gminy, zaprzeczyła wszystkim zarzutom stawianym przez Józefa Tęczę. Zapowiedziała również, że podejmie kroki prawne, by walczyć o przywrócenie swojego dobrego imienia.

Batalia o najważniejsze urząd gminy Dzikowiec była bardzo wyrównana i zacięta. Jako jedyna w powiecie rozegrała się w dwóch turach.

Dwie tury wyborów

W pierwszej zdecydowanie wygrał dotychczasowy włodarz Józef Tęcza (59 l.). Głosowało na niego 1 048 osób. Druga Bogumiła Kosiorowska (56 l.), dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu, uzyskała 738 głosów.

W drugiej turze doszło do sensacji. Wygrała ją bowiem Bogumiła Kosiorowska, na którą głosowało 1 101 osób. Wójta Tęcze wybrało1 088 mieszkańców. A więc o zwycięstwie dyrektor SCK zdecydowało zaledwie 13 głosów.    

Pisaliśmy o tym w artykule: Duże zmiany w gminie Dzikowiec. Nowa pani wójt, nowa koalicja rządząca w Radzie Gminy.

Tęcza: – Nieuczciwa kampania

– Chciałbym serdecznie podziękować za wasze wsparcie i zaufanie podczas wyborów. Niestety, zabrakło bardzo niewiele. Dziękuję za każdy głos i zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Przegrać tak nieuczciwą kampanię to jak wygrać – komentował Józef Tęcza

O „nieuczciwej kampanii” ustępujący wójt pisał tuż przed ciszą wyborczą.

– Tuż po pierwszej turze wyborów, profil „Świetne Dziewczyny” wykupił ogólnopolską reklamę, która była bardzo wulgarna. Wykorzystano w niej bez mojej zgody, mój wizerunek łącząc go z nieciekawą postacią, z którą się nie utożsamiam. Dodatkowo podłożone zostały wulgaryzmy i obraźliwe hasła. Pod tym filmem ukazało się mnóstwo bardzo przykrych i atakujących komentarzy. Sprawa została zgłoszona na policję wraz z danymi osoby odpowiedzialnej za publikację reklamy – napisał wójt.

Bogumiła Kosiorowska reaguje

Informacje o „nieuczciwej i pełnej hejtu kampanii” pojawiły się również w lokalnej prasie.

Na reakcję Bogumiły Kosiorowskiej długo nie trzeba było czekać. W emocjonalnym nagranie zdecydowanie zaprzeczyła wszystkim zarzutom i zapowiedziała podjęcie kroków prawnych.

– Postanowiłam odnieść się do rzeczy, do których nie zamierzałam się odnosić, gdyż wydawało mi się, że skoro mnie nie dotyczą, to przecież nie muszę niczego tłumaczyć. Niemniej jednak nagłówki o „nieuczciwej kampanii” z prokuraturą w tle rzucają światło na mnie. Nie zdawałam sobie z tego sprawy, bo nie miałam nawet na myśli, że można mi przypisać jakieś paszkwile czy strony internetowe, o których tak naprawdę nie miałam pojęcia.

„Dużo nienawiści i hejtu”

– Rzeczywiście kampania była paskudna. Mnóstwo hejtu, często ze strony bardzo młodych osób. Także dużo krytyki mojej osoby – nie moich działań czy pracy, a osoby właśnie. Były też pełne nienawiści komentarze i maile z fikcyjnych kont. Miało też miejsce zakłócanie ciszy wyborczej w obu turach.

– Kiedy w „słynnym” tygodniku pojawiły się kolejno trzy artykuły. One niejednoznacznie, ale jednak dają do myślenia mieszkańcom, że ja mogę być absolutnie winną jakiś tam nienawistnych wpisów w mediach społecznościowych. Otóż oświadczam, że jest to niemożliwe. To jest poniżej mojego poziomu, żebym mogła się posługiwać takim rodzajem krytyki. Nie uznaję żadnego hejtu. Zdarza mi się recenzować działania, ale nie osoby. Zawsze po drugiej stronie jest człowiek i tą zasadą zawsze się kieruję.

„Podjęłam kroki prawne”

Działania przegranego pana wójta, który jednak powinien zachować jakąś klasę, uderza w święto demokracji, jakim były wolne wybory. To uderza też w mieszkańców. No, bo jak można pisać takie nagłówki w gazecie, skoro nie ma się potwierdzenia w faktach?  

– Wszystkie te historie, o których nie jestem w stanie spokojnie opowiadać, skłoniły mnie do tego, żeby podjąć konkretne kroki prawne. Niestety, musiałam to zrobić, by skutecznie walczyć o przywrócenie mojego dobrego imienia.

Zobacz wideo

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.