Wybieramy Człowieka 2022 Roku Powiatu Kolbuszowskiego [ANKIETA]

Baza firm

Finałem naszych podsumowań  jest plebiscyt na Człowieka 2022 Roku. O tym, kto nim zostanie, zdecydujecie Wy. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Głosowanie trwa tydzień, czyli do piątku (03.03), do godziny 21.

Wybraliśmy dziesiątkę kandydatów do tytułu Człowieka Roku. Te osoby w 2022 roku wyróżnili się czymś wyjątkowym. Głosowanie odbywa się poniżej oraz na Facebooku (Nasza Kolbuszowa). Procentowe wyniki z obu ankiet zostaną zsumowane.
Wybieramy Człowieka 2022 Roku Powiatu Kolbuszowskiego [ANKIETA]

Wybieramy Człowieka 2022 Roku Powiatu Kolbuszowskiego [ANKIETA]

Człowiek 2022 Roku

Stefan Batory

Znalazł się w setce najbardziej wpływowych Polaków. Pochodzący z Kolbuszowej biznesmen uplasował się na 68. miejscu rankingu, który organizował Newsweek. Sławę i pieniądze zdobył dzięki stworzeniu aplikacji Booksy. To nowoczesny system zarządzania rezerwacjami. Aplikacja ta pełni funkcję wirtualnego kalendarza i recepcji w jednym. Daje możliwość zapisania się na wizytę lub przełożenia jej.

Stefan Batory w setce wpływowych Polaków
Tomasz Chlebek

To dzięki niemu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kolbuszowej – po raz pierwszy w historii – grała trzy dni. W piątek można było posłuchać muzyki na żywo. Dzień później, najpierw odbył się Bieg „Policz się z Cukrzycą”, a potem rozegrano turniej w Fifę. Były też gry planszowe. W niedzielę w odbyły się gry i zabawy dla dzieci oraz spotkania z ekspertami dla rodziców. Finałem było światełko do nieba na Rynku. Efektem tego była rekordowa zbiórka na rzecz WOŚP.

Tomasz Chlebek odpowiada hejterom WOŚP

Magda Niemczyk

Pochodzi z Kolbuszowej Górnej, reprezentuje barwy klubu Tiki Taka. W czerwcu wygrała w dwóch biegach – na 100 i 200 metrów – w Grand Prix Gliwic. Uznano ją najlepszą zawodniczką tej międzynarodowej imprezy. Wcześniej między innymi zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 20 w biegu na 100 metrów. W lutym zdobyła dwa złote medale Halowych Mistrzostw Polski do lat 20, które odbyły się w Rzeszowie. Lekkoatletka z Kolbuszowej Górnej tryumfowała na 60  i 200 metrów.

Magda Niemczyk pobiła rekord Polski [ZDJĘCIA]

Monika Zielińska

W 2022 roku została mistrzynią Europy w karate, tym samym obroniła tytuł zdobyty rok temu w Gruzji. Zdobyła również srebrny medal Mistrzostw Świata Karate World Karate Organization (WKO).  Monika jest wychowanką Kolbuszowskiego Klubu Karate Kyokushin, ale ma też piłkarski epizod w żeńskim zespole Sokoła Kolbuszowa Dolna. Jej tatą jest kierownik pływalni krytej, Ryszard Zieliński.

Monika Zielińska mistrzynią Europy w karate

 
Joanna Procak

Przedsięwzięcie, w które zaangażowała się całą sobą, jest dzielenie się krwią. W 2022 roku akcja ta miała miejsce dwukrotnie. Była również jedną z organizatorek „Uśmiechu od Mikołaja z nieba” – świątecznej zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebujących dzieci z terenu gminy Kolbuszowa.

Przed nami akcja dzielenia się krwią [WIDEO]

Edyta Mokrzycka

Aktywna bizneswoman i wrażliwa społecznica. Mieszka w Cmolasie, działa w Kolbuszowej. Stworzyła pierwsze w powiecie przedszkole językowe „Happy Kids”. Jest przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Angażuje się w akcje charytatywne: jest wolontariuszką „Szlachetnej Paczki”, wspierała świąteczną akcję na rzecz dzieci z Ukrainy. Placówka, którą zarządza, zbierała także dary dla przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej.

Dyrektor przedszkola "Happy Kids" w Kolbuszowej, Edyta Mokrzycka.
Grzegorz Romaniuk

Radny powiatowy, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1, przedsiębiorca, prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. Największą popularność wśród mieszkańców zdobył jako kolbuszowski Św. Mikołaj. W tej roli zasłynął spektakularną podróżą swoimi saniami na Ukrainę. Mocno zaangażowany w pomoc dla naszego wschodniego sąsiada. Uhonorowany tytułem Wolontariusza Powiatu.

Sceny, które wyciskają łzy. Kolbuszowski Mikołaj na Ukrainie [WIDEO FOTO]

Katarzyna Furtak Draus

Mieszkanka Kupna, właścicielka kancelarii adwokackiej w Kolbuszowej. Mocno zaangażowana w organizację akcji na rzecz bardzo chorych dzieci: Oliwki Kret, Emilki Wilk i Karolka Pacyny.
Tomasz Lenart

Lider, gitarzysta i wokalista zespołu Iron Head, który tworzą młodzi ludzie z Kolbuszowej i okolic. Grupa wydała swoją pierwszą płytę „Dzień za dniem”. Premierowy utwór z albumu pt. „Ponad wszystko”  pojawił się na antenie Radia Lublin. Ten sam utwór pojawił się też na Podkarpackiej Scenie Przebojów Radia Rzeszów. Zespół koncertował w całej Polsce. W międzyczasie Tomek zorganizował w swoim mieście Rockową Kolbuszową i koncert dla Ukrainy.

Przed nami koncert „Kolbuszowa dla Ukrainy”

Janusz Skowron

W ubiegłym roku obchodził 45-lecie swojej pracy artystycznej. Urodził się i wychował w Kolbuszowej. Następnie studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1989 toku mieszka w Nowym Jorku, gdzie działa w New Century Artists Gallery. Jego prace pokazywano na ponad stu wystawach w kraju i za granicą.

Wernisaż „45 lat w sztuce Janusza Skowrona”

 
Człowiek Roku

2019 – Tomasz Buczek

2020 – Monika Janusz

2021 – Tomasz Grabiec

2022 – ?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.