Monika Zielińska mistrzynią Europy w karate

Monika Zielińska walczy o tytuł Sportowca Roku

Pochodząca z Kolbuszowej, Monika Zielińska, została dziś mistrzynią Europy w karate. Tym samym obroniła tytuł zdobyty rok temu w Gruzji.
Monika Zielińska jest córką usportowionego małżeństwa z Kolbuszowej. Jej tata, Ryszard Zieliński pełni funkcję dyrektora pływalni krytej „Fregata”. Jej mama, Aleksandra jest nauczycielką wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2.

Jest wychowanką Kolbuszowskiego Klubu Karate Kyokushin, ale ma też piłkarski epizod w żeńskim zespole Sokoła Kolbuszowa Dolna. Obecnie reprezentuje barwy Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate. Jej trenerem jest Mariusz Mazur.

W ubiegłym roku osiągnęła swój największy sukces sportowy. Zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy w Tbilisi. Monika walczyła w kategorii powyżej 65 kg. Dziś obroniła tytuł najlepszej karateki na naszym kontynencie i zdobyła złoty medal.
Monika Zielińska mistrzynią Europy w karate

W dzisiejszych Mistrzostwach Europy w Tarnowie rywalizowało niemal 200 zawodników z 22 krajów Starego Kontynentu w różnej kategorii wagowej.

Konkurencje były dwie: kata (wykonywanie określonych figur, które podlegają ocenie sędziów) i kumite (walka między zawodnikami). W tej drugiej kategorii wystąpiła Monika Zielińska.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.