Monika Zielińska wicemistrzynią świata [ZDJĘCIA]

Monika Zielińska walczy o tytuł Sportowca Roku

Monika Zielińska zdobyła wczoraj srebrny medal Mistrzostw Świata Karate. To historyczny sukces, gdyż Polacy nigdy nie stali na podium imprezy, organizowanej przez World Karate Organization (WKO).

Mistrzostwa Świata Karate WKO w miniony weekend (24-25.09) odbyły się w Kielcach. W turnieju rywalizowało 178. zawodników z 40. krajów.
Monika Zielińska walczyła w kategorii powyżej 60 kg. W półfinale pochodząca z Kolbuszowej zawodniczka spotkała się z niezwykle groźną Japonką Yuna Mokudai. Inicjatywa niemal przez całą walkę należała do Polki, która odniosła zasłużone zwycięstwo.

W pojedynku o złoty medal nasza reprezentantka zmierzyła się z Litwinką Brigitą Gustaityte. Walka była wyrównana, ale wszyscy sędziowie w tym pojedynku jako lepszą zawodniczkę wskazali rywalkę.

– Litwinka umiejętnie skracała dystans i odcinała mi drogę do zadawania ciosów. Jest niedosyt, bo zawsze chciałoby się więcej i mogłoby być lepiej. W tej chwili jest za dużo emocji, ale może za kilka dni dotrze do mnie, że wicemistrzostwo świata to olbrzymi sukces – mówiła Monika Zielińska.

Trener kadry narodowej Bogdan Lubos nie ukrywał zadowolenia ze startu swoich podopiecznych.
– Jest tylko mały niedosyt, że nie usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego. Ale wszyscy zawodnicy walczyli świetnie, czasami nawet powyżej swoich możliwości. Jeśli przegrywali swoje pojedynki, to z zawodnikami ścisłej czołówki – zaznaczył Lubos.

Monika Zielińska jest córką usportowionego małżeństwa z Kolbuszowej. Jej tata, Ryszard Zieliński pełni funkcję dyrektora pływalni krytej „Fregata”. Jej mama, Aleksandra jest nauczycielką wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2.

Jest wychowanką Kolbuszowskiego Klubu Karate Kyokushin, ale ma też piłkarski epizod w zespole Sokoła Kolbuszowa Dolna. Obecnie reprezentuje barwy Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate.

W ubiegłym roku osiągnęła swój największy sukces sportowy. Zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy. W kwietniu tego roku obroniła ten tytuł. Monika walczyła w kategorii powyżej 65 kg.
Galeria zdjęć
2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.