Na dworcu powstanie centrum ewidencji pojazdów

Dworzec ma być nowym miejscem dla młodzieży

Lada dzień oddany do użytku zostanie nowy dworzec. Swoje miejsce znajdzie tam także Straż Miejska. Będzie ona koordynować centrum monitoringu, ale ma również inne plany.

Nowy dworzec jest już w zasadzie gotowy. Jego przebudowa kosztowała 6,5 mln zł, z czego jednak znaczną część pokryły środki z zewnątrz.
Budynek przystosowano do obsługi podróżnych z dziećmi oraz osób starszych. Obiekt ten jednak tylko częściowo będzie pełnił funkcję dworca.

Swoje miejsce znajdzie tam wiele stowarzyszeń i instytucji. Jedną z nich będzie Straż Miejska.

Będzie ona tam między innymi koordynować centrum monitoringu, który przez całą dobę będzie rejestrować sytuację na terenie miasta. Obecnie znajduje się on na komendzie policji.

Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej, już nie może się doczekać zmiany siedziby:
– Czeka nas bardzo przyjemna i miła konieczność przeprowadzenia się do nowych obiektów zlokalizowanych na terenie dworca. Tam będzie zorganizowane nowe centrum monitorowania, które będzie obejmowało całą Kolbuszową. Będziemy chcieli tam też zorganizować centrum ewidencji pojazdów i kierowców. Jest to szczególnie istotne dla osób pracujących w strefie płatnego parkowania na Rynku. Obecnie czas potrzebny na uzyskanie informacji o właścicielu pojazdu jest bardzo długi – zaznacza komendant.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.