Wernisaż „45 lat w sztuce Janusza Skowrona”

Wernisaż "45 lat w sztuce Janusza Skowrona"

W tym roku 45-lecie swojej pracy artystycznej świętuje Janusz Skowron – wybitny kolbuszowianin, który od 33 lat mieszka w Nowym Jorku.
W środę (29.06.), o godzinie 17 w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej w budynku dawnej synagogi przy ulicy Piekarskiej 17 odbędzie się otwarcie wystawy retrospektywnej prac Janusza Skowrona pt. „45 lat w sztuce”. Podczas wernisażu zagra kolbuszowski bard, Władek Serafin. Ekspozycja będzie otwarta do 26 sierpnia. Wstęp jest wolny.

Janusz Skowron urodził się w 1958 roku w Kolbuszowej. Ukończył miejscowe Liceum Ogólnokształcące. Następnie studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był współzałożycielem lubelskiej „Galerii KONT” i pedagogiem w Starachowicach. Od 1989 toku mieszka w Nowym Jorku, gdzie działa w New Century Artists Gallery.

Jego prace pokazywano na ponad stu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Polska, USA, Francja, Niemcy, Węgry, Chiny, Korea).

W 2014 roku otrzymał nagrodę „Ignacy Paderewski Art and Music Medal” przyznaną przez Instytut Józefa Piłsudskiego w Stanach Zjednoczonych.
Za wybitne zasługi w działalności na rzecz zachowania dziedzictwa narodowego otrzymał od prezydenta Bronisława Komorowskiego Polski Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.