Tomasz Chlebek odpowiada hejterom WOŚP

Tomasz Chlebek odpowiada hejterom WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma wielu zwolenników, ale też i przeciwników. Ci drudzy zarzucają Jurkowi Owsiakowi „zarabianie” na akcji. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Tomasza Chlebka, koordynatora WOŚP w Kolbuszowej.

W Kolbuszowej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra aż trzy dni. Wszystko rozpocznie się już w piątek (28.01) w klubie K2, a skończy w niedzielę na Rynku światełkiem do nieba. W programie wiele atrakcji. Wiele pracy wkład w to Tomasz Chlebek:
Tomasz Chlebek z Tyczyna

– Ja tu jestem elementem napływowym. Pochodzę z Tyczyna, gdzie przez lata byłem związany z Wielką Orkiestrą. Natomiast w Kolbuszowej zacząłem działać od zeszłego roku. Teraz kontynuujemy tę współpracę i rozwijamy ją. Sztab WOŚP mieści się w Liceum Ogólnokształcącym. Tam jest „centrum dowodzenia”, jeśli chodzi o koordynację kwest i liczenie pieniędzy. To takie serce. My (Fundacja „Chlebek” – od red.) jesteśmy „rękami”, czyli koordynujemy działania WOŚP,  zajmujemy się też promocją.

– Bardzo bym chciał działać w kolbuszowskim sztabie także w przyszłym roku. Mam ambitne plany. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak to robią w Tyczynie. Jest to gmina dwa razy mniejsza od Kolbuszowej, a zebrano tam w ubiegłym roku aż 82 tys. zł. W dzień finału WOŚP na hali sportowej w Tyczynie odbywa się całodzienna impreza z i atrakcjami. To jest taki mój wzór, do którego chciałbym dążyć tutaj.

– Miejscem, w którym można było zorganizować taki finał, jest Miejski Dom Kultury, albo scena plenerowa przy stadionie. Jest też hala sportowa w liceum, ale tam jest problem z akustyką. To jednak pewnie dałoby się jakoś obejść. Na razie to wszystko teoria, bo teraz nasze działania znacznie ograniczają obostrzenia związane z pandemią.
Odpowiedź hejterom

– Co bym powiedział hejterom Jurka Owsiaka? Pomagajcie w inny sposób. Wielka Orkiestra jest jednym ze sposobów pomagania. Jeśli komuś się ten sposób nie podoba, to zawsze może to zrobić w inny sposób. Ostatnimi czasy w tym zakresie w naszym powiecie dzieją się fantastyczne rzecz. Mnóstwo osób pomaga chorej Emilce z Kupna. Dziewczyny zrobiły świetną akcję „Uśmiech od Mikołaja z nieba”. Była też Szlachetna Paczka, która zakończyła się sukcesem. Jest też wiele przedsięwzięć charytatywnych, do których można się przyłączyć.

– WOŚP realnie pomaga szpitalom. Jeśli ktoś nie wierzy, zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem Ministerstwa Zdrowia. Z danych tych wynika, że w 2018 roku 22 procent całego sprzętu medycznego zakupionego w całej Polsce jest od Wielkiej Orkiestry. Jeszcze do niedawna w kolbuszowskim  szpitalu, na pediatrii i porodówce, były urządzenia za 480 tys. zł od WOŚP. Teraz ich już nie ma, bo oddziały zlikwidowano.

– Ja nie lubię hejterstwa i krytykanctwa. Jeśli ktoś uważa, że te pieniądze idą w złą stronę, na stronach WOŚP-u są sprawozdania finansowe. A wyobraźcie sobie jak teraz organizatorzy Orkiestry muszą być teraz kontrolowali przez rząd, który ich nie lubi. Do tej pory nic na Owsiaka nie znaleźli. Za to WOŚP nadal gra i bije kolejne rekordy.
WOŚP zagra trzy dni

Organizatorami 30. Finału WOŚP są Liceum Ogólnokształcące oraz Fundacja Wspierania i Organizowania Wolnego Czasu „Chlebek”. Patronem medialnym jest kolbuszowalokalnie.pl.

Wszystko rozpocznie w piątek (28.01) o godzinie 19, w klubie K2. Dzień później od godz. 13 na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej Białkówka odbywać się będzie Bieg Policz się z Cukrzycą.

Wieczorem w pubie La Zizanie zaplanowano turniej w Fifę na konsolach. Będą też gry planszowe.

W niedzielę (30.01) od godzin rannych na terenie miasta i okolicznych miejscowości kwestować będzie 35 wolontariuszy WOŚP. Od godz. 12 w restauracji Stylowa Kolbuszowa odbywać się będą zajęcia animacyjne oraz wspólne granie w planszówki.

Z kolei dla rodziców zaplanowano spotkania z ekspertami (psycholog i lekarz).

O godz. 16 przybędzie tam sam kolbuszowski Mikołaj. Przyjedzie po to, by saniami przewieść każdego, kto zechce wpłacić datek na rzecz WOŚP.  „Światełko do nieba” na Rynku zaplanowano na godz. 20.
Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.