Wybieramy negatywy 2022 roku w powiecie kolbuszowskim [ANKIETA]

Wybudują hydrofornię przy drodze na Sędziszów

Rozpoczynamy nasze podsumowania Anno Domini 2022 w powiecie kolbuszowskim. Na początek wybieramy najbardziej bulwersujące, skandaliczne czy przykre wydarzenia, czyli nasze negatywy roku.

O tym, co było największym negatywem minionego roku, jak co roku, zdecydujecie Wy, Drodzy Czytelnicy  na naszym portalu i na Facebooku (Nasza Kolbuszowa).

Głosować możecie zarówno na naszym portalu, jak i na Facebooku (Nasza Kolbuszowa). Procentowe wyniki z obu miejsc zostaną zsumowane. Ankietę zamykamy w czwartek (02.03), o godzinie 21.
Negatywy 2022 roku
Brak rogatek w Widełce

Tragedia na przejeździe kolejowym w Widełce. Kierowca dostawczego citroena wjechał na przejazd kolejowy bez zapór i zderzył się z pociągiem. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby, kierowca samochodu i 17-letnia pasażerka szynobusu. Zdaniem mieszkańców Widełki zawinił brak rogatek.

TVP Rzeszów o wypadku w Widełce [WIDEO]

Patologie na 11 Listopada

Każdego dnia rano przed jednym z bloków przy ulicy 11 Listopada w Kolbuszowej spotykają się „miłośnicy picia alkoholu pod chmurką”. Biesiadując grożą przechodniom, zaczepiają kobiety, a swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają na miejscu.
Mieszkańcy mają dość patologii na 11 Listopada

Podpalili ozdoby

W nocy zniszczono spalono ozdoby dożynkowe, które mieszkańcy wykonali w czynie społecznym. Stało sie to w: Trześni, Hucinie, Hucisku, Leszczach, Przyłęku i Kosowach. Wartość strat oszacowano na ponad osiem tysięcy złotych. Sprawcami podpaleń są dwaj młodzi mężczyźni (22 i 23 l.). Jeden z nich kierował samochodem, a drugi podkładał ogień.

Ocalała dekoracja dożynkowa [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wypchnięty z sesji

Kolbuszowski polityk, aktywista i społecznik, Tomasz Buczek nie został dopuszczony do głosu na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Jego zdaniem mogła to być zemsta za aktywność w sprawie podwyżek diet radnych, które w konsekwencji jego działań nie doszły do skutku. Buczek przyszedł, aby przedstawić swoje stanowisko w sprawie drożyzny.

Buczek „wypchnięty” z sesji. Zemsta za diety?

Dyrektor GOKSiR Raniżów

Zamieszanie wokół dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raniżowie. Z informacji, jakie krążą po Raniżowie, wynika, że Dariusz Sobolewski miał dorabiać w jednej z firm produkcyjnych. Pracował popołudniami. Z czasem w zakładzie zaczęło ginąć jedzenie. Szybko podejrzenie padło na urzędnika, który wszystkiemu jednak zaprzeczał.

Dyrektor Sobolewski: – Nie podkradałem jedzenia
Dodatek węglowy

Dystrybucja dodatków węglowych wzbudza duże kontrowersji. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbuszowej miało dochodzić w związku z tym do dantejskich scen. Pojawiały się też próby fałszerstw. Z drugiej strony – wiele osób potrzebujących, niestety, odchodziło z kwitkiem.

Dantejskie sceny w MGOPS. Chodzi o węgiel

Strażak podpalacz

W wyniku pożaru, za którym stał strażak ochotnik ze Świerczowa spaliły się budynki gospodarcze wraz z całym sprzętami. Żywcem spłonęły cztery krowy, ponad 30 kur i dwa króliki. Podpalacz usłyszał zarzuty. Dotyczą one między innymi sprowadzenia pożaru, a także przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt. 21-latek przyznał się do winy i wyraził skruchę.
Polsat o strażaku podpalaczu. Szokujące fakty

 

Basen zamknięty

Pływalnia kryta w Cmolasie została zamknięta. Powód? Kilkunastokrotny wzrost cen gazu. O czasowym wyłączeniu z użytkowania obiektu poinformował jego zarządca – Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji. Basen wybudowano w 1999 roku. Był to pierwszy taki obiekt na terenach wiejskich w Polsce.

Pływalnia kryta w Cmolasie zamknięta. Powód? Ogromny wzrost cen gazu
Negatywy minionych lat

 • 2013 – Przekręty wójta Raniżowa.
 • 2014 – Wójt Raniżowa w areszcie.
 • 2016 – Koniec porodówki.
 • 2017 – Wysepki na Jana Pawła II.
 • 2018 – Odprawa dla starosty.
 • 2019 – Nie chcą chorych dzieci w Kupnie.
 • 2020 – Wygaszenie oddziału dziecięcego.
 • 2021 – Likwidacja pediatrii
 • 2022 – ?

3 Komentarze

 1. A dlaczego nie można zagłosować na żenujące zachowanie naszych radnych, którzy chcą sobie podnieść diety w czasie kiedy wszyscy podatnicy odczuwają skutki pandemii, wojny i inflacji?
  Bo im się należało???

 2. nasi smieszni i zalosni radni tez powinni sie plasowac w tej wstydliwej czolowce !!! choc niestety pierwsze miejsce zajmie tem strazak-podpalacz . oby go wiezienie nauczylo rozumu a zycie pokazalo ze ciazy na nim obowiazek naprawienia strak ktore przez niego poniesli ci poszkodowani .

 3. A czy zasmiecanie przydomowego ogródka posła Chmielowca gnojem przez lokalnych partyzantów,to miało miejsce w ubiegłym roku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.