Pływalnia kryta w Cmolasie zamknięta. Powód? Ogromny wzrost cen gazu

Pływalnia kryta w Cmolasie znowu zamknięta

Od nowego roku pływalnia kryta w Cmolasie będzie zamknięta. Powód? Kilkunastokrotny wzrost cen gazu. O czasowym wyłączeniu z użytkowania obiektu poinformował jego zarządca – Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji.

Pływalnia kryta w Cmolasie wybudowano w 1999 roku. Był to pierwszy taki obiekt na terenach wiejskich w Polsce. Nic więc dziwnego, że ta inwestycja było wielkim wydarzeniem, i to w skali kraju.
Przez ponad dwie dekady swego funkcjonowania pływalnię poddawano modernizacji i rozbudowie.

Obecnie w jej skład wchodzą: niecka o wymiarach 12,5 x 25 m, zjeżdżalnia wodna 41 m, sauna sucha typu fińskiego oraz zaplecze sanitarne (szatnie, suszarki). Z myślą o najmłodszych klientach nieckę wyposażono w wypłacenie (podest) o głębokości 75 cm.

W początkowych latach do uzdatniania wody basenowej stosowano chlor, z czasem zmieniono go na podchloryn wapnia. Na terenie pływalni funkcjonuje kawiarenka z widokiem na nieckę.
Niestety, z tych i innych atrakcji miłośnicy pływania będą mogli skorzystać tylko do końca tego roku. Potem obiekt będzie zamknięty, o czym poinformował jego zarządca – Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji.

– Uprzejmie informujemy, że ze względu na kilkunastokrotny wzrost cen gazu, zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o czasowym wyłączeniu z użytkowania pływalni od 1 stycznia 2023 roku. Nie jesteśmy w tym odosobnieni. Decyzje o zawieszeniu działalności lub znacznemu skróceniu godzin pracy podjęto także w wielu innych pływalniach w naszym kraju.

– Przepraszamy naszych Klientów a o ewentualnym wznowieniu działalności informować za pośrednictwem naszej strony internetowej czy też mediów społecznościowych. Wstępnie przerwa planowana jest na okres od 1 stycznia do 31 stycznia 2023 roku.
– Ważność wszystkich wykupionych karnetów zostanie stosownie przedłużona o czas zawieszenia działalności obiektu. Za utrudnienia przepraszamy – przekazał OWiR w Cmolasie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.