Polsat o strażaku podpalaczu. Szokujące fakty

Polsat o strażaku podpalaczu. Szokujące fakty

Nie milkną echa dramatu, który dotknął państwa Bryków w Nowej Wsi. Ich gospodarstwo podpalił strażak ze Świerczowa. Z Interwencji Telewizji Polsat dowiedzieliśmy się, że staruszkowie mieli konflikt z babcią podpalacza. Wypowiadał się także jego ojciec.

Do zdarzenia doszło  nocy z czwartku na piątek (03-04.11.). W wyniku pożaru spaliły się budynki gospodarcze wraz z całym sprzętami. Żywcem spłonęły cztery krowy, ponad 30 kur i dwa króliki.
Polsat o strażaku podpalaczu. Szokujące fakty

Polsat o strażaku podpalaczu. Szokujące fakty

– Ogień strawił doszczętnie budynki gospodarcze oraz ich wyposażenie, czyli między innymi traktor, motocykl, sprzęt gospodarczy, nasze zbiory oraz drewno na opał. Żywioł odebrał życie też naszym zwierzętom. Pożar wyrządził nam wiele strat materialnych i zniszczył wszystko w co wkładaliśmy wiele ciężkiej pracy i energii – ubolewa Zofia Bryk z Nowej Wsi.
Ogień pod gospodarstwo podłożył strażak ze Świerczowa. Zarzuty, które usłyszał dotyczą między innymi sprowadzenia pożaru, a także przestępstwa dotyczącego zabijania zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. 21-latek przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę.

O strażaku podpalaczu w Polsacie. Szokujące fakty

Sprawą zainteresował się Artur Borzęcki, dziennikarz Interwencji TV Polsat. W swoim materiale podaje imię i pierwszą literę nazwiska strażaka, który podłożył ogień. Ujawnił też, że państwo Brykowie mieli konflikt z najbliższą sąsiadką… babcią Jakuba S.

– Ta sąsiadka nie jest do życia. Stale przestawia granicę w polu. Nie można gnojówki wywalić, obornika, bo jej śmierdzi – skarżą się Brykowie.
Reporter Interwencji rozmawia z babcią Jakuba S, a także z jego ojcem. Ten drugi mówi wprost:

– „Był ze strony państwa Bryków hejt na mojego syna, doświadczyliśmy krzywdy, były kłótnie o miedzę, konflikty. Nie wiem, co zaważyło”.

O strażaku podpalaczu w Polsacie. Szokujące fakty

O strażaku podpalaczu w Polsacie. Szokujące fakty
Zdjęcia: Interwencja TV Polsat.
REPORTAŻ INTERWENCJI OBEJRZYSZ TUTAJ.

5 Komentarzy

  1. W przypadku Andrzeja wypadało by przeprosić i nie komentować sprawy a broń boże nie usprawiedliwiać tego co zrobił jego syn. Facet się pogrążą, zgadzam się z powyższymi komentarzami w stu procentach z gościem jest ewidentnie coś nie tak.

  2. Jestem ze Świerczowa, jak co roku tak i pewnie tym razem strażaki ze Świerczowa będą roznosić kalendarze za „co łaska”.
    Kiedyś, nie wiem który z tych Tuzów pożarnictwa, być może właśnie ten, byli u mnie z kalendarzem – odmówiłem twierdząc że nie potrzebuję.
    Co odpowiedzieli? – To się jeszcze okaże czy nie potrzebujesz 🙂

    Rozwiązać tę delegaturę AA, zburzyć remizę a gruz wykorzystać na podbudowę chodnika, tam jest patologia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.