O Kolbuszowej znowu głośno w Internecie. Tym razem śmieją się z regulaminu Parku Niepodległości [ZOBACZ ZDJĘCIE]

Jest umowa na budowę Parku Niepodległości

Niestety, po raz kolejny Kolbuszowa stała się pośmiewiskiem. Tym razem przedmiotem kpin i złośliwych żartów internautów stał się Park Niepodległości, a dokładniej – jego regulamin.    

Park Niepodległości zlokalizowany jest na obrzeżach Kolbuszowej – przy ulicy Astrowej, obok kościoła parafialnego pw. Św. Brata Alberta.

Park Niepodległości

Jest to ponad 2,5-hektarowy teren, którego przygotowanie kosztowało wiele milionów złotych Ma to być miejsce spotkań i rekreacji.

Teren Parku wyposażono w ławki i kosze na śmieci. Są ścieżki i kładki rekreacyjno-dydaktyczne. W pobliżu zbiornika wodnego powstały również podesty z desek kompozytowych.

W strefie sportu i zabawy zamontowano urządzenia siłowni plenerowej. Powstał plac zabaw dla najmłodszych. Jest też duży trawnik, na którym będzie możliwość organizowania pikników. W akwenie pojawi się figurka krokodyla.

Uchwalili regulamin

Regulamin Parku Niepodległości Rada Miejska w Kolbuszowej uchwaliła pół roku.

– Jest to miejsce użyteczności publicznej i przestrzenią stanowiącą dobro wszystkich naszych mieszkańców. Zgodnie z założeniami stanowi on miejsce służące do aktywnego spędzania czasu i organizacji imprez. Stąd też zachodzi potrzeba przyjęcia regulaminu.

– Przyczyni się to do przestrzegania podstawowych zasad i zapobieganiu działań prowadzących do dewastacji parku. Pozwoli to też naszym służbom egzekwować ustanowione normy i reguły – tłumaczył radnym Kazimierz Kret, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wolnej w magistracie.

Więcej na ten temat w naszym artykule: Radni miejscy uchwalili regulamin Parku Niepodległości. Nie brakowało kontrowersji. Poszło o psy, alkohol i palenie papierosów.

Wkrótce potem na terenie Parku pojawiła się tablica z regulaminem i… od razu zyskała ogólnopolską sławę. Powód? Na 21 punktów i podpunktów dotyczących zasad korzystania z tego miejsca aż 14 jest pustych.

Nic więc dziwnego, że w sieci zaroiło się od złośliwych komentarzy. Poniżej tylko kilka z nich.

Pośmiewisko w internecie

– Dobrze ze podkreślili nieważność punktu wraz z podpunktami. Bo nigdy nie wiadomo, czy jeżeli punkt jest nieważny, to podpunkty również. Znaczy się jak się zna logikę to jest oczywiste, ale nie oszukujmy się – ile osób w tym kraju zna zasady logiki? – ironizuje Jarosław.

– Ten moment kiedy nie wiesz czy to regulamin napisany na odpierdol czy też masz doszukiwać się w tych punktach hmm ukrytego sensu – dodaje Łukasz

– Kolbuszowa to stan umysłu, taki podkarpacki Sosnowiec albo Radom. Idealnie pasuje do trójkąta bermudzkiego – konstatuje złośliwie Mateusz.

Zobacz zdjęcie

Źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=1020667329418870&set=a.354088089410134

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.