Ogromny sukces kolbuszowskiej piłki nożnej. Dwa medale w Podkarpackim Finale Pucharu Tymbarku

Ogromny sukces kolbuszowskiej piłki nożnej. Dwa srebra w Podkarpackim Finale Pucharu Tymbarku

Mali piłkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolbuszowej zdobyli wicemistrzostwo Podkarpackiego Finału Pucharu Tymbarku U-8. Dodatkowo Aleksander Płaza został wybrany najlepszym bramkarzem tej kategorii. Również drugie miejsce, ale w U-12 zdobyły piłkarki Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, a Julię Krogulec z Jedynki wybrano najlepszą bramkarką.

Podkarpacki Finał Pucharu Tymbarku odbył się w poniedziałek (06.05) w Stalowej Woli. W turnieju rywalizowały zespoły z całego województwa.

Na pięciu pełnowymiarowych boiskach do walki przystąpiło 101 zespołów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców.

SMS i Jedynka Kolbuszowa

Najliczniej w turnieju reprezentowana była kategoria U-12 chłopców, w ramach której na boiska wybiegło aż 24 zespoły. Najlepszy w tej rywalizacji okazał się być zespół z Rzeszowa.

Wśród dziewczyn wygrała SP2 Stal Łańcut, która w finale pokonała zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.

Na etapie wojewódzkim zakończyły się rozgrywki w kategorii U-8. Wśród chłopców zwycięska okazała się drużyna ze szkoły w Laszkach, która w finale pokonała dzielną ekipę SMS Kolbuszowa.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego, która funkcjonuje w budynkach SP nr 1 w Kolbuszowej, to autorski projekt trenera Tomasza Grabca. O taką właśnie placówkę walczył od wielu lat.

Finał Pucharu Tymbarku

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca.

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców. To również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji.

Kuźnia talentów

Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów. W przyszłości mogą również otrzymać powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych.

Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie.

Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza.

Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym partnerem kadry.

Zdjcia z Podkarpackiego Finału Pucharu Tymbarku można obejrzeć na stronie Łączy Nas Piłka.