Ogromny sukces kolbuszowskiej piłki nożnej. Dwa medale w Podkarpackim Finale Pucharu Tymbarku

Ogromny sukces kolbuszowskiej piłki nożnej. Dwa srebra w Podkarpackim Finale Pucharu Tymbarku

Mali piłkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolbuszowej zdobyli wicemistrzostwo Podkarpackiego Finału Pucharu Tymbarku U-8. Dodatkowo Aleksander Płaza został wybrany najlepszym bramkarzem tej kategorii. Również drugie miejsce, ale w U-12 zdobyły piłkarki Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, a Julię Krogulec z Jedynki wybrano najlepszą bramkarką.

Podkarpacki Finał Pucharu Tymbarku odbył się w poniedziałek (06.05) w Stalowej Woli. W turnieju rywalizowały zespoły z całego województwa.

Na pięciu pełnowymiarowych boiskach do walki przystąpiło 101 zespołów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców.

SMS i Jedynka Kolbuszowa

Najliczniej w turnieju reprezentowana była kategoria U-12 chłopców, w ramach której na boiska wybiegło aż 24 zespoły. Najlepszy w tej rywalizacji okazał się być zespół z Rzeszowa.

Wśród dziewczyn wygrała SP2 Stal Łańcut, która w finale pokonała zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.

Na etapie wojewódzkim zakończyły się rozgrywki w kategorii U-8. Wśród chłopców zwycięska okazała się drużyna ze szkoły w Laszkach, która w finale pokonała dzielną ekipę SMS Kolbuszowa.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego, która funkcjonuje w budynkach SP nr 1 w Kolbuszowej, to autorski projekt trenera Tomasza Grabca. O taką właśnie placówkę walczył od wielu lat.

Finał Pucharu Tymbarku

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca.

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców. To również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji.

Kuźnia talentów

Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów. W przyszłości mogą również otrzymać powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych.

Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie. 

Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza.

Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym partnerem kadry.

Zdjcia z Podkarpackiego Finału Pucharu Tymbarku można obejrzeć na stronie Łączy Nas Piłka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.