Karolina marzy o tym, żeby chodzić. Pomóżmy jej

Karolina marzy o tym, żeby chodzić. Pomóżmy jej

Karolina z Kolbuszowej Dolnej bardzo chce chodzić. Możemy jej w tym pomóc. Wystarczy, że wrzucimy dowolny datek do puszki wolontariuszy, którzy jutro będą kwestowali przy Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych.

Karolina jest obecnie uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej. Od urodzenia zmaga się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. W efekcie nie jest w stanie samodzielnie chodzić.
Porusza się przy pomocy balkonika i osób drugich. Dwa lata temu nastolatka przeszła ciężką operację nacięcia nerwów w rdzeniu kręgowym

– Po zabiegu zauważyłam dużą poprawę. Moje mięśnie stały się mniej napięte. Bardzo pomogły mi również ortezy, które mogłam kupić dzięki wpłatom wspaniałych ludzi na poprzedniej zbiórce. Znacznie poprawiły moja postawę ciała. Teraz proszę o wsparcie w zakupie urządzenia rehabilitacyjnego – Innowalka. Jest to sprzęt, który wzmocniłby moje mięśnie, poprawił równowagę ciała i wywołuje odruch chodu – zaznacza.

Urządzenie to jest jednak bardzo drogie. Kosztuje aż 145 000 zł. Jest to więc dla rodziców Karoliny ogromna kwota. Dlatego dziewczyna uruchomiła zbiórkę pieniędzy w sieci. Do tej pory uzbierano zaledwie 4 445 zł. Do końca zbiórki zostało 194 dni.

Pomóc Karolinie można tutaj: https://zrzutka.pl/pmx9jy.
– Proszę o pomoc. Moim celem jest to, abym mogła samodzielnie chodzić. Wiem że dzięki Wam mogę go osiągnąć. Dziękuję wszystkim z osobna za okazaną mi pomoc, każdą wpłaconą złotówkę, rozpowszechnianie mojej zbiórki oraz wiarę, że mi się uda – pisze nastolatka.

Pomóc Karolinie możemy również w niedzielę (16.01) wrzucając datki do puszek wolontariuszy, którzy będą kwestowali przy Kolegiacie Kolbuszowskiej.

Zmiany w Kolegiacie. Odeszli lubiani księża [FOTO]
Przypomnijmy, że w lipcu 2019 roku podróż skuterem dookoła Polski dla Karoliny odbył jej nauczyciel, Jarosław Mazur. Wydarzenie to czytelnicy naszego portalu wybrali Pozytywem 2019 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.