Wyprawa skuterem dookoła Polski dla Karoliny pozytywem 2019 roku

Karolina marzy o tym, żeby chodzić. Pomóżmy jej

Wspólnie zdecydowaliśmy, że największym pozytywem 2019 roku była akcja Jarosława Mazura. Przypomnijmy, że wyruszył on swoim skuterem dookoła Polski, by pomóc Karolinie, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1, która zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Głosowanie odbywało się na Naszej Kolbuszowej. Ankieta była aktywna przez równy tydzień. W sumie oddano 251 głosów, z czego aż 165 (66 procent ogółu!) na akcję Jarka Mazura. Przypomnijmy, że w  lipcu odbył on swoim skuterem podróż dookoła Polski, by promować zbiórkę na specjalistyczne ortezy dla Karolinki. Relację z tej wyjątkowej wyprawy można było śledzić na Facebooku pana Jarka.
Jak dziś komentuje niewątpliwe poparcie społeczne dla swojej akcji? – Sporo ludzi z miasteczka uważa, że moja lipcowa  jazda skuterem na rzecz Karoliny była największym tutejszym pozytywem 2019! I mają rację, bo było fajnie jak mało kiedy, a Karolince na koncie skoczyło… jak mało kiedy –  napisał. – Sprawa jednak się nie skończyła, bo pomagać nadal można, odpisaniem  1% podatku na rzecz tej Młodej Damy.

Pozytywy 2019 roku

 1. Skuterem dla Karoliny – 165  głosów. Podróż dookoła Polski Jarosława Mazura. wszystko po to, by pomóc Karolinie, która zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym.
 2. Rockowa Kolbuszowa – 29. Pierwsza edycja festiwalu „Rockowa Kolbuszowa”.
 3. Dwie małe obwodnice – 25. Wybudowano dwie tzw. małe obwodnice: jedna łącząca krajową „dziewiątkę” z traktem na Sędziszów Małopolski, druga – w ciągu drogi na Sokołów Młp.
 4. Dotacja na nowy dworzec – 12. Magistrat pozyskał dotację na modernizację infrastruktury kolejowej. Dzięki temu zmieni się paskudny dworzec i nie piękniejsze tereny kolejowe.
 5. Elektryfikacja linii kolejowe – 10. Ruszyły prace związane z elektryfikacją linii kolejowej nr 71 z Rzeszowa do Ocic. To w sumie 67 km. Inwestycja realizowana będzie do 2021 roku. To ostatni  krok na drodze do uruchomienia szybkiego połączenia na trasie Rzeszów – Warszawa.
 6. Jakość powietrza on-line – 5. Firma Airly zamontowała na terenie gminy Kolbuszowa 12 czujników, które mierzą poziom stężenia płynów zawieszonych, ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność powietrza. Dzięki temu można w sieci śledzić jakość powietrza.
 7. Lidl i trzecia Biedronka – 4. W Kolbuszowej funkcjonowanie rozpoczął market Lidla. Wkrótce potem w budynku po byłym TESCO otwarto trzeci w mieście sklep Biedronki.
 8. Inwestycje w szpitalu – 1. Szpital w Kolbuszowej wzbogacił się o nowoczesny blok operacyjny. Koszt inwestycji to ponad 11,5 mln zł. To najkosztowniejsze przedsięwzięcie w historii lecznicy.
Pozytywy Roku

 • 2018 – Awans Sokoła do IV ligi
 • 2019 – Skuterem dla Karoliny
 • 2020 – ?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.