Kolejna rocznica pożegnania Kina Grażyna [FOTO]

Kolejna rocznica pożegnania Kina Grażyna [FOTO]

Dziś mija kolejny rok od dnia, w którym w sposób wyjątkowy pożegnaliśmy „Kino Grażyna” – budynek wyjątkowy  dla wielu pokoleń kolbuszowian.

W marcu 2015 roku mieszkańcy spontaniczną akcją postanowili pożegnać się z obiektem, którego nazwa „Kino Grażyna” wzbudza u wielu z nas miłe wspomnienia. Chodziło o to by uwiecznić budynek, przed jego zburzeniem, wspólną fotografią.
– Zapraszamy sympatyków „Kina Grażyna” do pamiątkowego zdjęcia na tle tego kultowego obiektu. Pragnąc zatrzymać w pamięci to ważne dla nas miejsce, uwiecznijmy je na wspólnej fotografii – zachęcali  organizatorzy eventu.

Akcja „Kino Grażyna”

Inicjatorką całej akcji była Monika Ślęzak. Oto jak dzisiaj wspomina to wydarzenie:

– Sześć lat temu sprawa kina „Grażyna” została przesądzona. Na podwalinach kultowego dla wielu miejsca miał powstać nowy budynek. Temat ten był wówczas dość gorący. Nie brakowało nostalgii, a wręcz żalu, o to, że to miejsce na zawsze zniknie. Skoro dla wielu z nas to miejsce przywoływało tak wiele wspomnień, poddałam pomysł by uwiecznić je na zdjęciu.

– Pomysł polegał na tym, że 29 marca o godzinie 16:00 wszyscy, dla których kino „Grażyna” kiedykolwiek było miejscem, które do dziś wywołuje w nich dobre emocje, w którym po raz pierwszy obejrzeli swój pierwszy film w wersji kinowej, w którym byli na swojej pierwszej dyskotece, koncercie, w którym zawierali przyjaźnie, w którym przeżywali pierwsze miłości, zjawią się w celu wykonania na tle kultowego budynku pamiątkowego zdjęcia. W całym pomyśle pomagał mi Jarek Mazur, który był współorganizatorem tego wydarzenia. To była świetna akcja, bardzo miło ją wspominam.
W niedzielę, 29 marca 2015 roku, około godziny 16 mieszkańcy spotkali się we wskazanym miejscu i pożegnali „Kino Grażyna”. Autorem zdjęć, które stały się symbolem tego wydarzenia, był Grzegorz Winiarski. Dziś po tym kultowym „kinie” nie ma już śladu. Stoi tam zupełnie nowy obiekt.

Sześć lat temu pożegnaliśmy Kino Grażyna [FOTO]

Sześć lat temu pożegnaliśmy Kino Grażyna [FOTO]

Sześć lat temu pożegnaliśmy Kino Grażyna [FOTO]

Sześć lat temu pożegnaliśmy Kino Grażyna [FOTO]

Zdjęcia: Grzegorz Winiarski i Jan Mazurkiewicz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.