Pożar domu w Kolbuszowej Górnej [ZDJĘCIA]

Pożar domu w Kolbuszowej Górnej [ZDJĘCIA]

Dziś (28.03) rano w jednym z domów w Kolbuszowej Górnej, w przysiółku Wojków, wybuchł pożar. Z ogniem walczyło 6. zastępów straży pożarnej.
Do gaszenia pożaru poddasza budynku w Kolbuszowej Górnej tuż po godzinie 7 zadysponowana została jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kupnie. Oto relacja tej jednostki:

Wyjechaliśmy alarmowo do zdarzenia w sile sześciu ratowników. Po dojechaniu na miejsce, działania prowadzili już strażacy z Kolbuszowej. Naszym zadaniem w początkowej fazie było przede wszystkim wynoszenie nadpalonych elementów na zewnątrz. Wykonywaliśmy prace rozbiórkowe wewnątrz budynku i dogaszaliśmy tlące się elementy stropu. W późniejszym czasie odpowiadaliśmy za zasilanie wodne zastępu. Pomagaliśmy także w uprzątnięciu pomieszczeń na piętrze. Nasze działania trwały ponad trzy godziny – przekazują druhowie z Kupna.

Na szczęście w wyniku  pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Zniszczenia jednak są dość poważne.

Na miejscu pracowało w sumie sześć zastępów zarówno państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej. Były to jednostki z Kolbuszowej, Kolbuszowej Górnej, Kolbuszowej Dolnej i Kupna.
Zdjęcia: OSP Kupno

Pożar domu w Kolbuszowej Górnej [ZDJĘCIA]

Pożar domu w Kolbuszowej Górnej [ZDJĘCIA]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.