Wybieramy pozytywy 2023 roku w powiecie kolbuszowskim [ANKIETA]

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki dla Marty i jej rodziny. Podaruj im uśmiech w czasie Świąt Bożego Narodzenia

Przyszedł czas na nasze podsumowanie minionego roku w Kolbuszowej i okolicy. Na początek wybieramy pozytywy 2023. Zapraszamy do głosowania.

Nasze ankiety na pozytywy 2023 roku dostępne są zarówno na naszym portalu, jak i na Facebooku (Nasza Kolbuszowa). 

Procentowe wyniki z obu tych miejsc zostaną zsumowane. Nasze ankiety zamykamy za tydzień, w czwartek (25.01), o godzinie 22.

POZYTYWY 2023

„Kos” i „1670” w skansenie

W kolbuszowskim skansenie powstawały dwie superprodukcje historyczne. „Kos” opowiada o czasach Insurekcji Kościuszkowskiej. Natomiast „1670” to serial satyryczny, który w krzywym zwierciadle pokazuje polską szlachtę.

Rekordowa WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2023 zagrała w Kolbuszowej na 48 183 zł, czyli około 12 tysięcy złotych więcej niż rok wcześniej. Pieniądze trafiły na walkę z sepsą. Orkiestrowe imprezy nad Nilem odbywały się przez trzy dni.

Łącznik Wiktora z Ruczki

Wybudowano długo wyczekiwaną budowę połączenia ulic Jana Wiktora i ks. Ludwika Ruczki. Dzięki temu powstał szlak, który nazywany jest też małą obwodnicą Kolbuszowej. Rozwiązanie to nie tylko udrożni ruch w mieście, ale również usprawni komunikację z drogą krajową nr 9.

Akcje dla Oliwki Kret

W minionym roku w powiecie odbywały się imprezy na rzecz Oliwki Kret z Kolbuszowej. Dzięki temu dziewczynka przeszła kosztowną operację w Niemczech. Jej rodzice liczą na to, że teraz nastolatka wyrówna problemy poznawcze, które wynikają z powodu ciężkiej choroby.

Wojownicy Kubusia

Kubuś Flis z Majdanu Królewskiego cierpi na wiotkość uogólnioną i opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Nie mówi, nie rozumie mowy. Nie potrafi sam zjeść, ubrać się, umyć. Rodzice chłopca jednak nie zostali sami sobie. Pomagają im mieszkańcy, czyli „Wojownicy Kuby”.

Złoty Krzyż dla pani wójt

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie wręczył jej prezydent Andrzej Duda. Pani Ela jest wójtem od 2006 roku, kiedy to na tym stanowisku zastąpiła Piotra Skibę. Wcześniej pełniła funkcję sekretarza powiatu.

Cugowski na Dniach Kolbuszowej

Niekwestionowana gwiazdą Dni Kolbuszowej 2023 był Piotr Cugowski – muzyk rockowy i wokalista o nieprzeciętnym głosie. Nie zawiódł, dając nam takie emocje, jakich nie da się zapomnieć. To było naprawdę wyjątkowe wydarzenie.

Wielki dywan z kwiatów

Przed ołtarzem polowym Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie wierni mogli zobaczyć wielki dywan z żywych kwiatów. Wykonali go społecznie sami parafianie.

Reaktywacja interny

Po dwóch latach przerwy, w Kolbuszowej reaktywowano oddział chorób wewnętrznych. Mieści się on na pierwszym piętrze budynku Szpitala Powiatowego. Miejsce to przeszło remont. Wyposażono go też w sprzęt medyczny.

Mural Janka Bytnara

Na ścianie hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego powstał mural Janka Bytnara – patrona tej szkoły. Malowali go artyści z Warszawy. Robili to przez cztery dni.

ZAGŁOSUJ

Zakończyliśmy głosowanie na pozytyw 2023 roku w powiecie kolbuszowskim. Największe poparcie naszych Czytelników miały akcje dla Oliwki Kret.

1 Komentarz

  1. jedynym pozytywem w 2024 roku będzie wymiana rady powiatu i starosty po wyborach , najwyższy już czas dać powiatowi szanse rozwoju!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.