Ruszyła budowa małej obwodnicy Kolbuszowej. Chodzi o połączenie ulic Wiktora i ks. Ruczki

Ruszyła budowa małej obwodnicy miasta. Chodzi o połączenie ulic Wiktora i Ruczki

Rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa połączenia ulic Jana Wiktora i ks. Ludwika Ruczki. Dzięki temu powstanie mała obwodnica, która nie tylko udrożni ruch w tym rejonie miasta, ale również usprawni komunikację z drogą krajową nr 9.

Wartość prac wynosi 3 736 937 zł, z czego aż 2,7 mln zł podchodzi z programu Polski Ład, resztę wyłoży Urząd Miejski. Przetarg wygrało konsorcjum firm ze Stalowej Woli i Bojanowa. Budowa już ruszyła.
Inwestycja polega na modernizacji istniejącego odcinka ul. Wiktora o długości 216 m (na odcinku od firmy Piast w kierunku linii kolejowej). W planach jest też budowa 367 m drogi po nowym śladzie, która będzie przedłużeniem ul. ks. Ruczki.

Zmodernizują ulicę Jana Wiktora i połączą ją z Ruczki
Fot. Google Maps

Drogowcy już rozpoczęli prace. Mają one potrwać do grudnia tego roku. Oprócz jezdni powstaną: ciąg dla pieszych, nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa.
Pewne zaniepokojenie wzbudza fakt, że zadanie nie obejmuje modernizacji ul. Wiktora, na odcinku od ul. Handlowej do drogi krajowej nr 9, gdzie wyrwy są najbardziej uciążliwe dla kierowców.

KOLBUSZOWA. Dramatyczny stan ulicy Jana Wiktora [MAPA, WIDEO]
Ul. Jana Wiktora.

Co więcej, łatanie tych dziur niewiele daje, co zresztą przyznał burmistrz Jan Zuba.

– Wyremontowaliśmy ul. Wiktora, która jednak już po dwóch tygodniach wymaga ona kolejnej interwencji. Masa asfaltowa na zimno w tych warunkach, kiedy są opady deszczu i topniejący śnieg, wytrzymuje krótko – zaznaczył burmistrz.
Inną kontrowersją jest planowany zakręt, który ma połączyć ulice Wiktora z ks. Ruczki. Mieszkańcy zastanawiają się, czy będzie tam na tyle miejsca, żeby zmieścić np. dwie mijające się ze sobą ciężarówki.

1 Komentarz

  1. W kolbuszowskim Maglu napisali,że radny MK przypilnuje tej budowy.
    I już jestem spokojny.
    😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.