Dlaczego nie chcą niepełnosprawnych dzieci w Kupnie? Radny Michał Karkut: – Decyzję podjęto na plebanii
Kolbuszowski skrawek Internetu żyje sprawą listu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Kupnie, która nie zgadza się na przeniesienie do tej placówki niepełnosprawnych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. Skan tego pisma wczoraj na swym Facebooku opublikował radny Michał Karkut. Napisał również co myśli o całej sprawie.

Oto całość wpisu Michała Karkuta:

„Do radnych trafił anonim. W sumie nie dziwię się, że nikt nie miał odwagi się pod tym podpisać, gdyż jego treść jest w swym przesłaniu ohydna. Ale o co chodzi? Już wyjaśniam.
Spotkanie na plebanii

Od pewnego czasu toczy się dyskusja na temat rozwoju szkoły specjalnej. Są/były różne koncepcje, w tym przeniesienie Zespołu Szkół Specjalnych do Kupna, gdzie będzie do dyspozycji budynek po gimnazjum. Komisja Oświaty odwiedziła to miejsce sprawdzając, czy taka zmiana byłaby korzystna dla dzieci.

Jak widać, kogoś bardzo zaniepokoiła wizja tego, że na jednym podwórku szkolnym przebywałyby dzieci zdrowe i niepełnosprawne. Prawda, że to nie do pomyślenia w XXI wieki??!!

Doszło do spotkania (nieoficjalnie napiszę, że na plebani), na którym postanowiono działać. No i efekty działania widać na zdjęciach, jakie zamieszczam na Facebooku.
Niepełnosprawni to trędowaci?

Radni muszą kierować się dobrem gminy. Całej gminy. W przypadku szkół mamy bardzo trudny orzech do zgryzienia, tym bardziej, że część radnych chce ten temat obejść bokiem lub nawet zachowuje się tak, jakby temat nie istniał. On istnieje i jest bardzo poważny – kilkunastomilionowy.

Uspokajając twórców tego anonima, pragnę przekazać, że raczej gmina pójdzie w kierunku rozbudowy szkoły w Kolbuszowej Dolnej. Co będzie również trudne do przeprowadzenia chociażby z faktu, że jedna z gmin naszego powiatu sonduje możliwość otwarcia takiej placówki u siebie.
Naprawdę trudno mi zrozumieć takich ludzi, którzy piszą, że w sumie kochają niepełnosprawnych i rozumieją ich potrzeby… ale wypad z naszej wioski! Czy niepełnosprawni to trędowaci?”

5 Komentarzy

    • A trzeba było być żeby wiedzieć? Byłeś pod Grunwaldem? A tam nasi z Litwinami krzyżaków pogonili. Kumasz?

  1. To jest chrześcijańska miłość dla chorych i słabszych ludzie ogarnijcie się niejedno dziecko niepełnosprawne to skarb i przykład szlachetności i młości dla drugiego człowieka, cóż są winni temu że Pan Bóg obdarzył ich niepełnosprawością?

  2. A jakby decyzja zapadła w synagodze to by MK się nie burzył ? Ludzie sami decydują czego chcą , radny to tylko reprezentant i to też często z przypadku (czasem żądza władzy przesłania obowiązki wobec społeczeństwa czego MK najlepszym przykładem ). A poprawność polityczna to cenzura gorsza niż za komuny. Ludzie się wypowiedzieli czego chcą, jeśli MK potrzebuje dodatkowego dowodu to niech se zrobi referendum. Ktoś kto budował szkołę nagle nie ma nic do powiedzenia bo waadza wie lepiej. A do dupy z taką waadza.

  3. Plebania to ważny punkt konsultacyjny , gdzie różni aparatczykowi partyjni wykorzystują instrumentalnie Kościół do swoich celów , ale już niedługo to się skończy bo w związku z tym ludzi coraz mniej chodzi do Kościoła !!!!!!!!!Każdy proboszcz powinien wiedzieć co jest jego powołaniem , a nie wchodzić w układziki z ludźmi o nie najlepszej reputacji i dzielić ludzi na lepszych i gorszych , na naszych i nie naszych (patrz ostatnie wybory samorządowe w Kupnie )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.