Oliwia Kret z Kolbuszowej liczy na naszą pomoc

Oliwia Kret z Kolbuszowej liczy na naszą pomoc

Za jej pięknym uśmiechem kryje się wojowniczka, która w swoim krótkim życiu przeszła wiele ciężkich chwil. Oliwia Kret ma 10 lat, mieszka w Kolbuszowej i choruje na padaczkę lekooporną skroniową. Tylko droga operacja w Niemczech niesie nadzieję na jej wyleczenie. Pomóżmy jej.

Oliwia Kret jest skrajnym wcześniakiem urodzonym w 26. tygodniu ciąży z bardzo niska wagą 760 g.
Jako noworodek przeszła dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię usuniętą laserowo.

Przez pierwsze dwa miesiące swojego życia była podłączona pod respiratorem. Po heroicznej walce dziewczynce udało się jej wygrać ze schorzeniami, które powstały pod wpływem wcześniactwa.

Niestety została jej do pokonania jeszcze padaczka lekooporna skroniowa. Przyczyną choroby jest znaczne uszkodzenie funkcji lewej półkuli mózgu w okolicy czołowo-centralno-skroniowej.

Tylko operacja poprzedzona 11-sto dniowym EEG-video monitoringiem niesie nadzieję na wyleczenie dziewczynki. Takie badanie i operacja możliwa jest w Klinice w Vogtareuth w Niemczech.
Oliwia Kret z Kolbuszowej liczy na naszą pomoc
Oliwia z tatą.

Koszt badania i konsultacji przed operacją to 40 tysięcy euro. Niestety koszt całej diagnozy jak i operacji przekraczają zdecydowanie możliwości finansowe rodziców Oliwii, państwa Alicji i Jacka.
– Zdajemy sobie sprawę, że jest coraz więcej chorych, potrzebujących, pokrzywdzonych przez los osób, szczególnie małych dzieci. Niemniej jednak bardzo prosimy o przekazanie 1 % odpisu od podatku na subkonto naszej córki. Można wejść na stronę Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i  przelać dowolną kwotę.

– Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. Z głębi serca dziękujemy również za każdą indywidualną darowiznę i wsparcie. Wasza pomoc jest niezbędna – przekazują  rodzice Oliwii.

Jak można pomóc chorej dziewczynce? W różny sposób. Na przykład przekazując jeden procent swojego podatku przy wypełnianiu PIT.

W tytule należy podać numer: KRS 00000 37904. W rubryce „informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% wpisujemy: 39214 Kret Oliwia
Oliwię można również wesprzeć dokonując wpłat na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank S.A., 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994.  Tytułem: 39214 Kret Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Oliwia Kret z Kolbuszowej liczy na naszą pomoc

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.