Sukces gospodyń z Majdanu Królewskiego [FOTO]

Sukces gospodyń z Majdanu Królewskiego [FOTO]

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Majdanie Królewskim zdobyły pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Uhonorowane je za kacapoły. Dyplom i nagrodę w imieniu KGW odebrała Elżbieta Wolan.
W ostatnich dniach w Sędziszowie Małopolskim odbyła się 21. edycja ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny i tradycyjny produkt żywnościowy. Ideą była promocja lokalnych potraw.

Dania musiały być związane z danym obszarem i charakteryzować się szczególnymi cechami. Powinny powstawać w małej skali, tradycyjnymi metodami i wywodzić się z lokalnej tradycji.

Pierwszą nagrodę w konkursie za kacapoły (pyzy) otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie Królewskim. Panie zaprezentowały również  nalewkę z czeremchy, która według jury, posiada  wyjątkowy smak, kolor i właściwości. Dyplom i nagrodę w imieniu Koła odebrała Elżbiety Wolan.

W konkursie wzięło udział również KGW z Woli Rusinowskiej, które wyróżniono za studzieninę. Panie również zaprezentowały tradycyjne wypieki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.