Śmieci zasypią nas na świętach?

Zimą wywóz śmieci w Kolbuszowej odbywa się rzadziej niż w okresie letnim, bo trzy razy w miesiącu. Powoduje to rosnącą ilość śmieci. Problem widać szczególnie na blokowiskach, gdzie przepełnione kontenery stały się faktem. Trudno więc utrzymać tam porządek.

Mało tego. Przed nami Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, a więc okres, kiedy różnego rodzaju odpadów wytwarza się więcej. – To czas porządkowania miejsc zamieszkiwania i piwnic. W związku z tym będzie znacznie większa ilość śmieci – alarmował Józef Rybicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Kolbuszowej. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej zwrócił się on do władz gminy z prośbą o dodatkowy wywóz śmieci tuż przed świętami.
Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w kolbuszowskim magistracie, obiecała interwencję. – Myślę, że podejmiemy jakąś decyzję w tej sprawie – zapewniła.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.