Radni powiatowi wybrali: Józef Kardyś starostą na kolejne pięć lat. Zagadkowa nieobecność Jana Zuby

Radni powiatowi wybrali. Józef Kardyś starostą na kolejne pięć lat. Zagadkowa nieobecność Jana Zuby

Niespodzianki nie było. Starostą powiatu kolbuszowskiego nadal będzie Józef Kardyś. Nie zmienił się również jego zastępca. Jest ten sam Zarząd Powiatu i przewodniczący rady. Pewną kontrowersją była nieobecność Jana Zuby.

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu Kolbuszowskiego odbyła się dziś (02.05), o godzinie 9 w budynku starostwa. Na sali obrad zameldowało się 17 radnych, na 19.

Nieobecność Jana Zuby

Nie było Marii Zawady oraz Jana Zuby, który jeszcze kilka dni pełnić będzie jeszcze funkcję burmistrza Kolbuszowej i z tego powodu nie mógł się zjawić na dzisiejszej sesji.

Kontrowersje wzbudziła nieobecność zwłaszcza tego drugiego. Powód? Był on wymieniany jako główny (jedyny) rywal Józefa Kardysia do objęcie stołka starosty. Uprawniał go do tego mandat społeczny. Głosowało na niego najwięcej wyborców, bo aż 2 845 osób.

Dodatkowo krążyły niepotwierdzone informacje o swoistym buncie wśród części radnych PiS przeciwko Kardysiowi i za kandydaturą Zuby. On sam w lokalnej prasie zaklinał się, że chce być tylko radnym i żadne stołki go nie interesują. „Wróbelki ćwierkały” jednak swoje… Stąd też data zwołania powiatowej sesji wzbudzała kontrowersje.

Kardyś znowu starostą

Jana Zuby na sali obrad więc nie było, bo być nie mogło. Niespodzianki również nie było. Józef Kardyś utrzymał stanowisko. W tajnym głosowaniu poparło go 12 radnych powiatowych.

– Chciałbym podziękować tym, co głosowali za mną. A nad tymi, którzy nie głosowali za mną, będę pracował. Żeby uznali, że moja praca była efektowna, tak chyba jak dotychczas – komentował w swoim stylu Józef Kardyś.   

Zarząd bez zmian

Wicestarostą w dalszym ciągu będzie Wojciech Cebula. Nie zmieni się również skład Zarządu Powiatu. Zasiądą w nim: Marek Kuna, Józef Prymon i Henryk Wojdyło. Przewodniczącym rady na kolejne pięć lat został Mieczysław Burek, a wiceprzewodniczącym Emil Wilk.

W związku z nieobecnością dwóch radnych sesję przerwano do 16 maja, godz. 9. Wtedy to poznamy kolejnego wiceprzewodniczącego rady oraz skład wszystkich powiatowych komisji.

Zobacz wideo

Transmisję z dzisiejszej sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego obejrzysz tutaj.

3 Komentarze

  1. Polska samorządowa w pigułce. Pan Zuba jak chciał ciepłą posadkę bez zobowiązań to powinien był szukać zatrudnienia w biurze w komunalce czy coś w tym stylu. Taki starosta to potwarz dla mieszkańców powiatu. Wstyd. Tak po prostu wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.