Podwyżki „pensji” dla sołtysów i szefów zarządów osiedli
Sołtysi i przewodniczący zarządów osiedli mają wyższe uposażenia. Za każdy udział w sesji Rady Miejskiej dostają teraz 438 zł i 75 gr., czyli o 106 zł więcej. Czy to dużo? W porównaniu do radnych, którzy mają od ok. 2000 zł do 840 zł miesięcznie, to niewiele.

O podwyżki zawnioskowali sami sołtysi i przewodniczący zarządów miejskich osiedli. Zaproponowali on, aby ich diety za udział w sesji lokalnego samorządu wzrosły z 17 proc. do 22,5 proc. wartości miesięcznej zryczałtowanej diety przewodniczącego rady.
Jest to 438 zł i 75 gr., czyli o 106 zł więcej. Wniosek ten radnymi przedstawił skarbnik gminy, Stanisław Zuber: – Nie jest to żadne wynagrodzenie. To jedynie gratyfikacja z tytułu sprawowanej funkcji i zwrot kosztów za stracony czas – precyzował.
Sołtysom wzrośnie też udział w wartości zebranych podatków. Jest to podwyżka o 2 proc. W Kolbuszowej Dolnej, Górnej, Kupnie, Widełce i Weryni prowizja wynosić teraz będzie 13 proc.; w Domatkowie, Nowej Wsi, Przedborzu i Zarębkach – 15 proc.; a w Bukowcu, Hucie Przedborskiej, Kłapówce, Porębach Kupieńskich i Świerczowie – 17 proc.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.