Podwyżki „pensji” dla sołtysów i szefów zarządów osiedli
Sołtysi i przewodniczący zarządów osiedli mają wyższe uposażenia. Za każdy udział w sesji Rady Miejskiej dostają teraz 438 zł i 75 gr., czyli o 106 zł więcej. Czy to dużo? W porównaniu do radnych, którzy mają od ok. 2000 zł do 840 zł miesięcznie, to niewiele.

O podwyżki zawnioskowali sami sołtysi i przewodniczący zarządów miejskich osiedli. Zaproponowali on, aby ich diety za udział w sesji lokalnego samorządu wzrosły z 17 proc. do 22,5 proc. wartości miesięcznej zryczałtowanej diety przewodniczącego rady.
Jest to 438 zł i 75 gr., czyli o 106 zł więcej. Wniosek ten radnymi przedstawił skarbnik gminy, Stanisław Zuber: – Nie jest to żadne wynagrodzenie. To jedynie gratyfikacja z tytułu sprawowanej funkcji i zwrot kosztów za stracony czas – precyzował.
Sołtysom wzrośnie też udział w wartości zebranych podatków. Jest to podwyżka o 2 proc. W Kolbuszowej Dolnej, Górnej, Kupnie, Widełce i Weryni prowizja wynosić teraz będzie 13 proc.; w Domatkowie, Nowej Wsi, Przedborzu i Zarębkach – 15 proc.; a w Bukowcu, Hucie Przedborskiej, Kłapówce, Porębach Kupieńskich i Świerczowie – 17 proc.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.