W Kolbuszowej stanie pomnik Chmielowca [PRIMA APRILIS]
Ze źródeł zbliżonych do Urzędu Miejskiego dowiedzieliśmy, że przy rondzie w ciągu ul. Rzeszowskiej w Kolbuszowej stanie pomnik posła PiS, Zbigniewa Chmielowca.

– To postać bardzo zasłużona dla naszego miasta, wieloletni burmistrz i parlamentarzysta. To człowiek, któremu w Sejmie wiele udało się zdziałać dla regionu. On od dawna zasługuje na takie upamiętnienie – przekonuje pomysłodawca pomnika.
Decyzja o budowie monumentu podobno już zapadła w magistracie. Zgoda Rady Miejskiej, w której burmistrz Jan Zuba ma większość, wydaje się być więc formalnością. Pomysł zaakceptowały też władze partii na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.
Kilkunastometrowy pomnik kolbuszowskiego posła ma stanąć w środku ronda, na wysokim cokole, tak aby mógł być on widoczny dla wszystkich przejeżdżających przez Kolbuszową. Koszt monumentu szacuje się na około pół miliona złotych.
Co ciekawe, kilka lat temu nieżyjący już sołtys Świerczowa, Tadeusz Czachor zaproponował, aby rondo, na którym ma stanąć monument, nosiło imię Zbigniewa Chmielowca. Swoją propozycję argumentował faktem, ze poseł jeszcze jako burmistrz „wylał wiele potu, aby to rondo powstało”. Radni miejscy zdecydowali jednak, że rondu patronować będzie XVII-wieczny magnat – Józef Karol Lubomirski, marszałek wielki koronny i jeden z pierwszych właścicieli Kolbuszowej. Ale co się odwlecze…Publikacja jest żartem na PRIMA APRILIS.

4 Komentarze

  1. ejjjj Ludzie,Ludzie zaraz wyzwiska itp;itd.hihihihihihhihhihih Dajcie spokój,przecież ,,era” komuny mineła.Teraz będzie inny pomnik.Przynajmniej gołębie będą miały ,,radość” 😉 No i młodzi,ponieważ,będzie wiadome,przynajmniej gdzie spotkać się i ,,obalić”,przysłowiowego Jabcoka 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.