Zamknij Menu
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Tik - prąd
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Tik - prąd
    Kolbuszowa Lokalnie
    • Wiadomości
      • Powiat Kolbuszowski
      • Kolbuszowa
      • Cmolas
      • Dzikowiec
      • Majdan Królewski
      • Niwiska
      • Raniżów
      • Podkarpacie
    • Felietony
    • Sport
    • Promocja
    • Sklepy „Orzech”
    • Daj znać
    Napisz do nas
    Kolbuszowa Lokalnie
    • Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej
    • Słoneczne Wzgórze Raniżów
    • Promocje w sklepach „Orzech”
    Kolbuszowa

    Piotr Panek: – Czasem trzeba zjechać rowerem do rowu, żeby nie zabiło

    Autor: Paweł Galek12 lipca 2019
    panek-piotr-2018-12-10




    Mimo tego, że z roku na rok w Kolbuszowej przybywa miłośników jazdy na rowerze, szlaków, którymi mogliby się oni bezpiecznie poruszać, jest jak na lekarstwo. Kierowanie się na pobocza ulic jest prowokowaniem tragedii. Rowerzyści muszą więc  jeździć chodnikami.

    Deficyt ścieżek rowerowych widać szczególnie w Kolbuszowej Dolnej, którą przecinają dwie ruchliwe i niebezpieczne drogi: krajowa nr 9 (ulica Tarnobrzeska) i wojewódzka nr 875 (ulica Mielecka).

    Od Mieleckiej po Białkówkę

    – Miałem nieprzyjemność widzieć rowerzystę, który „wykłada się” na masce samochodu na ulicy Mieleckiej. Nie jest to fajny widok – przyznaje radny Piotr Panek. – Ludzie jeżdżą po chodnikach, ja również, bo poruszanie się poboczem jezdni, kiedy ten ruch jest naprawdę wzmożony, jest samobójstwem. Tiry nie mają dużo miejsca i kiedy mijają inne pojazdy, trzeba zjeżdżać do rowu, żeby nie zabiło.




    Piotr Panek na ostatniej sesji Rady Miejskiej zaapelował do władz gminy o budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 875. – Po jednej stronie ulicy jest ciąg dla pieszych, po drugiej powinien więc być szlak dla jednośladów. Chodzi mi o odcinek od ul. Jana Pawła II po Białkówkę – precyzuje. – Fajnie by było, gdyby ścieżka rowerowa powstała także od ul. Jana Pawła II przez ul. Partyzantów po ul. Brata Alberta i dalej do Białkówki. Powstałaby w ten sposób fantastyczna trasa rowerowa dla mieszkańców.

    droga krajowa kolbuszowa jana pawła kolbuszowa mielecka kolbuszowa dolna piotr panek rada miejska kolbuszowa
    Udostępnij. Facebook Twitter Skopiować link
    • Spółdzielnia Transportu Wiejskiego w Rzeszowie
    • Monika Ślęzak - Biuro Rachunkowe w Kolbuszowej.

    Zobacz także

    Sensacja w Armenii. Michał Stochel z Zarębek wygrał Eurowizję dla Młodych Muzyków

    Sensacja w Armenii. Michał Stochel z Zarębek wygrał Eurowizję dla Młodych Muzyków

    Letni Chillout w Domatkowie - rodzinna impreza w wakacyjnym klimacie

    Piknik rodzinny w Domatkowie. Będą darmowe atrakcje, Piana Party i pokaz strażaków

    Stal Rzeszów vs Stal Mielec – zapowiedź meczu

    Utrzymali się. Wielka ulga w Kolbuszowej Dolnej. Sokół zostaje w III lidze

    Jeden komentarz

    1. Oby tak dalej wł . 13 lipca 2019 16:12

      Brawo! Normalny chłopak, mówi o wszystkim w normalny sposób, bez wdawania w lokalne gierki i spory. Naprawdę fajny gość.

    Skomentuj

    Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

    Dołącz do naszej grupy
    Nasza Kolbuszowa
    Subskrybuj nasz YouTube
    https://youtu.be/e3g81j_bXG0?si=QrXiUi3ycX17CWIc
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności

    Wpisz powyżej i naciśnij Enter aby wyszukać. Naciśnij Esc aby anulować.