Oto inwestycje 2018 roku
Wielu z Was pewnie zastanawia się, jakie inwestycje w tym roku czekają Kolbuszową, co zostanie zrobione. Otóż spieszymy z odpowiedzią. Wiadomo, że największą pozycję w budżecie na 2018 t. stanowi budowa i modernizacja kanalizacji – 12 mln zł. Prace z tym związane będą miały w mieście, Kolbuszowej Górnej i Zarębkach. Wybudują też wodociąg Werynia – Podlesie Weryńskie.
Na przedsięwzięcia drogowe zapisano ok. 3 mln zł. Chodzi o przebudowę: ulic 11 listopada i Piaskowej, dróg Kolbuszowa Górna – Wojków Dolny oraz Widełka – Majdan. Zaplanowano również budowę chodników na kwotę ok. 600 tys. zł, w tym 350 tys. przy drogach powiatowych w Przedborzu, Kupnie i Widełce. Z kolei 250 tys. trafi na chodniki przy drodze wojewódzkiej w Bukowcu. Blisko 450 tys. kosztować będzie budową parkingów przy ul. Ruczki oraz w Zarębkach przy przystanku.
Na budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej trafi 4 mln zł. Powstanie boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Kolbuszowej Górnej za 530 tys. zł, rozpocznie się też budowa kompleksu lekkoatletycznego wraz z boiskiem do piłki nożnej – finał prac w 2019 r. W tym roku zakończona zostanie modernizacja budynku dawnej synagogi pod potrzeby Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej. Koszt tego przedsięwzięcia to 2,4 mln zł, z czego 1,9 mln z to dotacja z Ministerstwa Kultury,
W budżecie są pieniądze na modernizację i dobudowę oświetlenia, remont infrastruktury komunalnej. Gmina przygotowuje się też do pozyskania środków na utworzenie Centrum Przesiadkowego w oparciu o budynek dworca. W planach jest też rozbudowa oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej.
Na terenie gminy w tym roku realizowane będą także o wojewódzkie inwestycje drogowe, w tym budowa tzw. małych obwodnic: w Kolbuszowej Górnej i w ciągu drogi na Sokołów Młp.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.