Uratowali życie staruszka
Była godz. 3.40 nad ranem. Siarczysty mróz Drogą z Siedlanki do Niwisk szedł staruszek. Poruszał się bardzo powoli Był zdezorientowany i zziębnięty. Nie wiedział dokąd idzie. To 92-letni mieszkaniec gminy Niwiska, który nagle i nie wiedząc dlaczego znalazł się kilka kilometrów od swego domu.
W takich warunkach, przy niskiej temperaturze, jego życie było zagrożone. Na szczęście w tym czasie jechali tą trasą policjanci. Zatrzymali się. Na pytania funkcjonariuszy senior odpowiadał z trudem. Dopiero z pomocą dyżurnego jednostki policjanci ustalili  jego tożsamość. Funkcjonariusze odwieźli mężczyznę do domu. Jak ustalili, nikt z domowników nie zauważył, kiedy wyszedł on na zewnątrz…
– Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów. Reagujmy w sytuacji kiedy zauważymy człowieka, który leży na chodniku czy śpi na ławce. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś komu może grozić zamarznięcie. Zwróćmy uwagę na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy są zabezpieczeni przed mrozami – apeluje policja.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.