Kolejne miliony w Park Niepodległości. Prace już ruszyły [ZDJĘCIA]

Jest umowa na budowę Parku Niepodległości

Ruszyły prace związane z realizacją drugiego etapem budowy Parku Niepodległości w Kolbuszowej, który ma być miejscem wypoczynku i rekreacji. Zakończenie robót planuje się na listopad 2023 roku.

Park Niepodległości to obszar o powierzchni ponad 2,5 ha, który znajduje się na obrzeżach miasta, w rejonie kościoła pw. św. Brata Alberta.
Miejsce to wzbogaci się o ścieżki spacerowe i drewniane kładki rekreacyjno-dydaktyczne przecinające, między innymi łąkę kwietną.

W strefie sportu i zabawy pojawią się trzy urządzenia siłowni plenerowej z podwójnymi stanowiskami do ćwiczeń oraz plac zabaw dla najmłodszych.

W strefie rekreacji na dużym trawniku będzie możliwość organizowania pikników. Na zbiorniku wodnym pojawi się figurka krokodyla.

Park będzie posiadał liczne ławki stalowo-drewniane oraz kosze na śmieci i stojaki na rowery.
Rów melioracyjny zyska przykrycie, dodatkowo nad nim wykonana zostanie alejka o nawierzchni mineralnej oraz taras z desek kompozytowych.

Park będzie posiadał ogrodzenie, oświetlenie i monitoring. Będą tam też toalety modułowe.

Wartość inwestycji wynosi 1 935 980 zł, z czego znaczna część to dotacja z programu Polski Ład.

Kolejne miliony w Park Niepodległości. Prace już ruszyły [ZDJĘCIA]
Kolejne miliony w Park Niepodległości. Prace już ruszyły [ZDJĘCIA]
Kolejne miliony w Parku Niepodległości. Prace już ruszyły [ZDJĘCIA]
Kolejne miliony w Parku Niepodległości. Prace już ruszyły [ZDJĘCIA]Kolejne miliony w Parku Niepodległości. Prace już ruszyły [ZDJĘCIA]

2 Komentarze

  1. Skoro polski wał, to znaczy, że mając szansę na pieniądze unijne, w 100% całość zasponsoruje polski podatnik. Znów zaciśnie zęby i zamiast wysłać dzieci na wakacje opłaci, bo musi zapłacić, za takie atrakcje. Oczywiście władza na pokój z pianinem dla Jagienki też potrąci sobie uczciwą kwotę… A dla podatnika micha ryżu na rodzinę dziennie.

    • Popieram w skrócie ktoś powiniem 100 razy pomyśleć czy te miliony nie powinny trafić gdzie indziej. Ale przecież przetargi dla zaprzyjaźnionych firm muszą być…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.