Zagraliśmy z WOŚP na ponad 27 tysięcy złotych. Kolbuszowa dała radę
Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Kolbuszowej tego dnia nie było ani imprez, ani koncertów, ani nawet publicznych aukcji, Mimo tego, uczniom Liceum Ogólnokształcącego udało się zebrać 27 148 zł, czyli ponad 4 tys. zł więcej niż rok temu. To jednak nie wzięło się z niczego.

30 wolontariuszy kwestowało w: Kolbuszowej, Kolbuszowej Dolnej, Kolbuszowej Górnej, Trzęsówce, Cmolasie, Weryni i Mechowcu. Najwięcej uzbierała Klaudia Panek, bo 3 596,72 zł. Gratulacje!
Gdy dodamy do tego fakt, że z WOŚP zagrała też kolbuszowska firma Light My Fire, która na internetową aukcję wystawiła swoje lustro uzyskując za nie 10 411 zł, możemy być naprawdę dumni.

– Dziękujemy mieszkańcom za życzliwość i hojność, a kwestującym i pracującym w sztabie – zwłaszcza przy liczeniu pieniędzy – za poświęcony czas! – czytamy na stronie kolbuszowskiego liceum.
Wynik ten robi wrażenie, kiedy porównamy go do zbiórek w sąsiednich, porównywalnych do Kolbuszowej miasteczek. W Nowej Dębie zebrano 19 171 zł, a w Głogowie Małopolskim jeszcze mniej, bo 16 063. Na Podkarpaciu WOŚP zagrała na ponad półtora miliona złotych.
Zebrane pieniądze trafią na  wyrównywanie  szans leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.