Mają sprawcę pożaru gospodarstwa w Nowej Wsi

KOLBUSZOWA. Zgliszcza w miejscu hali produkcyjnej [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali sprawcę pożaru, do którego doszło kilka dni temu w Nowej Wsi. Spaliły się budynki wraz ze sprzętami. Żywcem spłonęły cztery krowy, ponad trzydzieści kur i dwa króliki.

Pożar wybuchł w nocy z czwartku na piątek (03-04.11.). Ogień rozprzestrzenił się momentalnie.
– Ogień strawił doszczętnie budynki gospodarcze oraz ich wyposażenie, czyli: traktor, motocykl, sprzęt gospodarczy, nasze zbiory oraz drewno na opał. Żywioł odebrał życie też naszym zwierzętom Pożar wyrządził nam wiele strat materialnych i zniszczył wszystko w co wkładaliśmy wiele ciężkiej pracy i energii – przekazała pani Zofia Bryk.

Apel o pomoc. Pożar zabrał im dorobek życia
Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, które wykluczyły samoistne przyczyny jego powstania.

Nad ustaleniem przyczyn i okoliczności zdarzenia pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.  Policjanci ustalili, że związek z pożarem może mieć 21-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Został on wczoraj (07.11) wieczorem zatrzymany.

Dziś usłyszał zarzuty. Dotyczą one między innymi sprowadzenia pożaru, a także przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt dotyczącego zabijania zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. 21-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Sprawa jest rozwojowa.
Co kierowało tym młodym człowiekiem, że zdecydował się na podpalenie dobytku innych ludzi, powodując śmierć zwierząt w ogniu? Odpowiedź na te i inne pytania ma dać śledztwo, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej.

Pomóc pogorzelcom z Nowej Wsi możemy tutaj: https://szczytny-cel.pl/z/nowa-wies

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.