Myślał, że zarobi na giełdzie kryptowalut. Stracił ponad 100 tysięcy złotych

Uwaga na telefony od fałszywych policjantów

Ponad 100 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, wierząc że zarobi duże pieniądze na internetowej giełdzie kryptowalut. Okazało się, że padł ofiarą oszustów.

W środę (08.02) do kolbuszowskiej policji zgłosił się mężczyzna, który oznajmił, że stracił pieniądze.
Z jego relacji wynika, że w grudniu 2022 roku skontaktował się z nim nieznany mu osobnik. Przedstawił się jako przedstawiciel internetowej giełdy kryptowalut.

Rozmówca zaznaczył, że zgromadził na swoim koncie zyski w postaci bitcoinów. Zapewnił również, że aby pokrzywdzony mógł faktycznie odebrać środki, wymagana jest jednak dalsza weryfikacja.

Fałszywy pracownik giełdy kilkukrotnie kontaktował się z mieszkańcem powiatu. Zgodnie z poleceniem oszusta, mężczyzna zainstalował na swoim telefonie oprogramowanie umożliwiające zdalny dostęp do urządzenia innym osobom.

Inwestował w bitcoiny. Stracił 30 tysięcy złotych
Dzięki temu oszuści wykonali z jego urządzenia kilkanaście przelewów na ponad 100 tysięcy złotych, tłumacząc, że operacje te są niezbędne.

Mieszkaniec otrzymał również fałszywego e-maila informującego, że jego środki są tymczasowo zablokowano. Wiadomość miała pochodzić od instytucji zajmującej się nadzorem finansowym

Kiedy mężczyzna sprawdził, że prawdziwa instytucja zajmująca się nadzorem finansowym nie wysyłała do niego żadnej informacji, zorientował się, że padł ofiarą oszustów. Było jednak już za późno.
W wyniku transakcji mieszkaniec  stracił ponad 100 tysięcy złotych. Czy je odzyska? To zależy od efektów postępowania, jakie prowadzi policja. Mundurowi apelują do mieszkańców o ostrożność i rozwagę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.