„Gospodarska wizyta” minister Anny Zalewskiej nad Nilem [ZDJĘCIA]
Nie często się zdarza, żeby takie miasteczko jak Kolbuszowa odwiedzali rządowi decydenci z najwyższej półki. Dlatego środowe (15.02) „odwiedziny” Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej, wzbudziła wśród mieszkańców tak wielkie zainteresowanie. Nikt nie spodziewał się konkretów, i bardzo dobrze, bo takowe nie miały miejsca. Mieliśmy do czynienia raczej z tzw. gospodarską wizytą. Ale od początku.

Pani minister rozpoczęła od spotkania z burmistrzem Janem Zubą w Urzędzie Miejskim. Następnie odbyła się konferencja w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu z udziałem polityków PiS oraz samorządowców i dyrektorów szkół z powiatów: kolbuszowskiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, mieleckiego i ropczycko-sędziszowskiego.
Ostatnim punktem wizyty Anny Zalewskiej nad Nilem było spotkanie z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Weryni. Pani minister zapoznała się z rozbudowanym budynkiem szkoły, przedszkolem i salą gimnastyczną, gdzie uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. I to byłoby chyba na tyle.
Fot.: UM Kolbuszowa
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.