Jest umowa w sprawie ważnej inwestycji w ciągu ulicy rotmistrza Pileckiego

Gdzie obiecywana budowa Pileckiego? Burmistrz tłumaczy, że zawinił... gaz

Wygląda na to, że coś drgnęło w sprawie długo wyczekiwanej przez mieszkańców modernizacji ulicy rotmistrza Witolda Pileckiego w Kolbuszowej. Jest umowa na wykonanie zadania, które jest konieczne, aby móc w ogóle myśleć o położeniu tam asfaltu.

Wkrótce rozpocznie się budowa sieci elektroenergetycznej w ciągu ulicy rotmistrza Pileckiego. Koszt to prawie sto tysięcy złotych.
– Są tam duże problemy na ze względu na usytuowanie w drodze kabli i gazociągu. Były już ogłoszone dwa przetargi na roboty drogowe wraz z przebudowa całej infrastruktury podziemnej. Nie zgłosiła się żadna firma, bo pewnie nikt nie chciał mieć kłopotów z gazownictwem i PGE. Podjęliśmy więc decyzję o przebudowie kabli, czyli na przełożenie ich z jezdni na prywatne posesje.

– Po wykonaniu tej przekładki, budową nowego gazociągu zajmie się firma, która ostała wskazana przez zakład gazowniczy. Ona już dokonała tam odkrywek, żeby sprawdzić, czy linia przebiega tak jak  na mapach czy może trochę inaczej. Oba te zadania zostaną zrealizowane w tym roku. Następnie będzie można ogłosić przetarg na roboty drogowe – mówił burmistrz Jan Zuba.

1 Komentarz

  1. czyli zanim faktycznie zostanie polozony asfalt to mina kolejne lata ?? inaczej by sprawa wygladala gdyby to byla ulica na osiedlu zamieszkalym przez wlodarzy ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.