Znany amerykański naukowiec, Paul Draus odkrył swoje korzenie w… Przedborzu [ZDJĘCIA]

Wybitny amerykański naukowiec, Paul Draus odkrył swoje korzenie w... Przedborzu [ZDJĘCIA]

Profesor socjologii na University od Michigan – Dearborn, Paul Draus odnalazł swoje korzenie w Przedborzu. Rodzinne strony swojego pradziadka odwiedził wraz ze córką, Serafine.

Prof. Paul Draus jest znanym amerykańskim naukowcem z Chicago. Specjalizuje się w socjologii medycznej, zachowaniach dewiacyjnych i ekologii krajobrazu. Ma na koncie wiele publikacji – głównie na temat uzależnień, a także zieleni miejskiej.
Kilka dni temu… odwiedził on Przedbórz, koło Kolbuszowej, skąd pochodzi jego pradziadek. Towarzyszyła mu córka, Serafine. Po miejscowości oprowadzała ich Barbara Draus, sołtys Przedborza. Tłumaczką była pani Agata Sito.

– Paul Draus z córką Serafine, korzystając z okazji, że są w Polsce chcieli zobaczyć miejsce, gdzie urodził się i mieszkał w latach młodości jego pradziadek. Było mi bardzo miło, że mogłam im pokazać to miejsce, tym bardziej, że jest niezwykle urokliwe. Odwiedziliśmy jeszcze kościół i szkole.  Paul i Serafine to niezwykle mili i sympatycznie ludzie, ale… przecież mają to po pradziadku (…) Życie pisze różne scenariusze, ale ten jest jak z filmu – przekazuje pani sołtys.
Wybitny amerykański naukowiec, Paul Draus odkrył swoje korzenie w... Przedborzu [ZDJĘCIA]
Wybitny amerykański naukowiec, Paul Draus odkrył swoje korzenie w... Przedborzu [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Sołectwo Przedbórz.

2 Komentarze

  1. a co tu takiego niezwyklego ze historia az z filmu dla pani wojt ze taka podniecona ? setki tysiecy Polakow przed wojna i po wojnie wyjezdzalo za granice to i potomkowie gdzies zyja . moj pradziad pochodzil z Argentyny i sensacji z tego nie robie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.