Od poniedziałku ruszają nowe linie autobusowe [ROZKŁAD JAZDY]
W poniedziałek (26.08) w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie podpisano umowę w sprawie udzielenia gminie Kolbuszowa rządowego wsparcia na kursy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej. Dzięki temu od poniedziałku (02.09) ruszają dwie nowe linie. Autobusy na tych trasach będą kursować w dni nauki szkolnej.

Przekazana dotacja to złotówka do jednego wozokilometra. Maksymalną wartość pomocy, jaką może otrzymać gmina, wynosi 26 560 zł. Umowa w tej sprawie obowiązuje do końca tego roku.

Oto nowe linie autobusowe

  • Kosowy – Hucina – Niwiska – Trześń – Hucisko – Zapole – Nowa Wieś – Kolbuszowa – Werynia

  • Domatków – Leszcze – Huta Przedborska – Przedbórz – Bukowiec – Kolbuszowa – Bukowiec – Domatków
Miejscowości, które zostały ujęte w tych liniach, w przeszłości były obsługiwane przez przewoźników, ale trasy te zostały zlikwidowane z uwagi na to, że przynosiło to straty – informowała na ostatniej sesji Rady Miejskiej Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w magistracie.

Burmistrz Jan Zuba zwrócił uwagę, że umowa na obie linie ma obowiązywać tylko do końca tego roku: – To początek drogi. To nie jest tak, że te trasy będą na wieki wieków – zaznaczył. – Wskazaliśmy je po analizie potencjalnej liczby pasażerów na deficytowych trasach. Niemniej jednak jest to dopiero początek drogi i temat rozwojowy. Zaczynamy skromnie, a potem zobaczymy, co będzie można zrobić dalej.

Przedbórz wywalczył

Satysfakcji z uruchomienia nowych linii autobusowych nie kryje Barbara Draus, sołtys Przedborza, a więc miejscowości, którą ujęto w jednej z tras: – Kiedy mieszkańcy zwrócili się do nas z prośbą, żeby podjąć ten temat, postanowiliśmy jako Rada Sołecka zadziałać – wspomina. – Wystosowaliśmy w tej sprawie pisma do starosty, burmistrza i posła. Nie zależało nam na prowadzeniu korespondencji z tymi panami, ale na tym, żeby przyniosło to skutek. I to się udało.  Ja wiem, że ta linia nie będzie pękać w szwach, bo na każdym podwórku stoją trzy samochody, ale nie na wszystkich i każde z tych aut jedzie w inną stronę Nie może być tak, że 8-12 km od Kolbuszowej nie ma się czym do niej dostać – podkreśliła.
Rozkład jazdy

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.