Czy urzędników jest za mało? Burmistrz Jan Zuba: – Więcej nie będzie
Burmistrz Jan Zuba skarży się na zbyt małą liczbę podległych mu pracowników. Ale jak podkreśla, nie ma planów zwiększenia zatrudnienia w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej.

W tym roku realizujemy ponad 90 zadań. co tego dochodzi ponad 100 przedsięwzięć w ramach funduszu sołeckiego – zaznacza burmistrz Jan Zuba. – Każdym z nich trzeba się zająć: zawrzeć umowę, dokonać zakupu, rozliczyć i zaksięgować. To jest ogrom pracy. Żniwo jest więc dużo, ale żniwiarzy jest mało, i więcej nie będzie. Pracujemy pod ogromną presją. Prosimy więc o cierpliwość i wyrozumiałość.
Bardzo dużo projektów realizujemy sami. Mamy dobrego młodego inżyniera, Marcina Dworaka, który je przygotowuje. Cieszymy się, że mamy w urzędzie tak obiecujących ludzi jak on – dodaje Zuba. – Przykładem takiego działania własnym sumptem jest remont ulicy Nad Nilem, gdzie nie wydawaliśmy pieniędzy, ani na przetarg, ani na projektanta. Oczywiście nie wszystkie zadania jesteśmy w stanie zrobić własnymi siłami. Są duże przedsięwzięcia drogowe, które wymagają zaangażowania firm projektowych.

1 Komentarz

 1. Najlepsze projekty to ul JP II i wąska dróżka na Sędziszów oraz obwodnica Weryni.
  Super jest się czym chwalić.
  Dojazd do basenu dla autobusów jest wręcz idealny , więcej wysepek to naprawdę super rozwiązania.
  Malutkie rondo na Sędziszowskiej też zachęca żeby z niego skorzystać. Wąska obwodnica Weryni,fajnie że jest, ale gdzie pobocza?
  Projektujcie dalej, na pewno rezultaty będą jeszcze lepsze…
  Brawo Wy !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.