Kiedy ruszy budowa parkingu na stacji w Widełce?

Będą inwestycje na stacji kolejowej w Widełce

Od wielu miesięcy mówi się o budowie parkingu wraz z drogą dojazdową na przystanku kolejowym w Widełce. Prac jednak nie widać; a mieszkańcy, którzy chcą pojechać pociągiem, nie mają gdzie zostawić samochodu.

O braku parkingu na ostatniej sesji Rady Miejskiej powiedział radny z Widełki, Stanisław Dworak:

Słupy z wysokim napięciem na... środku drogi
Radny Stanisław Dworak.

– Parking obok przystanku kolejowego w Widełce zrobił się za mały. Nie ma już gdzie tam stawiać samochodów. Kiedy rozpocznie się tam obiecywana budowa? – dopytywał.

Burmistrz Jan Zuba tłumaczył, że umowa z wykonawcą jest już podpisana. Problem w tym, że nie kwapi się on do rozpoczęcia prac.

– Wzywamy do go rozpoczęcia robót. Proszę o cierpliwość, na pewno będzie to wykonane. W ubiegłym roku podpisaliśmy umowę na budowę parkingu obok przystanku kolejowego w Kolbuszowej Górnej. Roboty tam są już na ukończeniu. Gdyby ta firma wygrała przetarg na parking w Widełce, pewnie i tam byłby finał prac.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji w Widełce ma powstać 192 metrów drogi dojazdowej wzdłuż torów z miejscami postojowymi dla niepełnosprawnych.

Drugie zadanie obejmuje budowę dziesięciu miejsc parkingowych oraz chodnika z dojściem do wiaty rowerowej i parkingu. Prace te będą się odbywać w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.
Ten sam program sfinansuje szereg innych inwestycji. Mowa między innymi o przebudowę ulicy ks. Ruczki obok dworca w Kolbuszowej, a także budowie przystanku kolejowego w Kolbuszowej Górnej.

Wszystkie te przedsięwzięcia mają na celu umożliwienie kursowania pociągów pasażerskich na trasie Rzeszów – Kolbuszowa co pół godziny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.