Radni wychwalają burmistrza. Żadnego słowa krytyki. Czy jest aż tak dobrze?

Burmistrz Jan Zuba uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu gminy w 2016 r. Głosowanie w tej sprawie odbyło się na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Wszyscy obecni na sali obrad radni głosowali na tak.
Wcześniej jednak Jacek Mroczek z Urzędu Miejskiego, zaprezentował realizację ubiegłorocznego budżetu. Z jego informacji wynika, że do kasy gminy wpłynęło 86,8 mln zł, wydano zaś 85,6 mln zł, a więc ok. 98 procent tego, co wcześniej zaplanowano. Największe inwestycje w 2016 r. to: remont ul. Wolskiej, rozbudowa Szkoły Podstawowej w Weryni i modernizacja kanalizacji deszczowej przy ul. Tyszkiewiczów.
Radny Julian Dragan zwrócił uwagę na wysoki poziom wykonania budżetu. – Nie mamy więc się czego obawiać, burmistrz dobrze pilnuje finansów, wydaje pieniądze zgodnie z ich przeznaczeniem – chwalił. – Ja osobiście chciałbym podziękować za dokończenie rozbudowy szkoły w Weryni.
Radny Józef Rybicki podkreślił, że inwestycje w gminie są planowane z dużym wyprzedzeniem. – Z satysfakcją patrzę np. na przebudowę kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Tyszkiewiczów, bo decyzję w tej sprawie podjęliśmy dużo wcześniej – mówił Rybicki. – Tak samo było w przypadku przebudowy ul. Jana Pawła II. W zasadzie nie spotkałem się z jakimkolwiek krytycznym zdaniem na temat polityki finansowej gminy czy realizowanych inwestycji. Słyszę same pochwały. To co robimy może czasem utrudnia życie mieszkańcom, jak teraz na ul. Jana Pawła II, ale efekty tego są pięknie – dodał.Burmistrz zaznaczył, że realizacja budżetu wymagała współpracy z Radą Miejską, sołtysami, zarządami osiedli i dyrektorami jednostek organizacyjnych, ale również dużego zaangażowania pracowników Urzędu Miejskiego. – Tym wszystkim ludziom pragnę dziś podziękować za dobrą pracę w 2016 r. – oświadczył Jan Zuba. – Nie da się realizować inwestycji przypadkowo, w sposób nieprzygotowany. Dlatego też zdecydowaliśmy, że wszystko co ma być w przyszłości, planowane musi być już teraz.

[poll id=7005]

 

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.