Matury przesunięte w czasie, szkoły zamknięte do 26 kwietnia

Obowiązek zasłaniania ust i nosa, to nie jedyna informacja przekazana dziś przez polski rząd. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Szkoły, przedszkola i uczelnie zamknięte będą do 26 kwietnia. Przedłużone zostaną też wszystkie inne obostrzenia.

Na ten moment do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin teatrów, wszystkich tego typu miejsc, ale także zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. – Dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach. W świątyniach obowiązuje limit pięciu osób, nie licząc duchownych sprawujących nabożeństwo.

Przedłużona o dwa tygodnie będzie przerwa w funkcjonowaniu szkół, wstrzymanie międzynarodowego ruchu lotniczego, a także kolejowy ruch międzynarodowy. Do 3 maja, zamknięte będą granice.
Mateusz Morawiecki podkreślił, że wprowadzone dotychczas obostrzenia muszą być kontynuowane. – Ograniczenia dotyczące imprez masowych obowiązują do odwołania – zaznaczył.

Najwięcej emocji towarzyszy sprawie matur i egzaminów ósmoklasistów. – Przekładamy terminy na inny czas – oświadczył Dariusz Piontkowski, minister edukacji. – Chcemy, żebyście mieli długą perspektywę przygotowania się na nowy termin egzaminu. O nowym terminie poinformujemy was z dużym okresem wyprzedzenia. Potraktujcie ten czas, jako dodatkowy okres na przygotowania – apelował, dodając, że rok szkolny zakończy sie w normalnym terminie. Świadectwa przesłane będą drogą elektroniczną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.