Z maseczką na spacer. Rząd ogłosił obowiązek zakrywania ust i nosa

Znoszą obowiązek noszenia maseczek

Od czwartku (16.04) w życie wchodzi obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nakaz ten wzbudza wśród mieszkańców naszego regionu skrajne emocje.

O obowiązku noszenia maseczek poinformowali dziś Łukasz Szumowski, minister zdrowia i premier Mateusz Morawiecki. – Chodzi o zakrywanie nosa i ust. To pozwoli ochronić; nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy; ale innych przed nami – precyzował Szumowski.

Minister oświadczył też, że obowiązek ten jest w wielu innych krajach. – Nie mówimy, że musi to być maseczka. Może to być chustka, szalik – zastrzegł. – Przechodząc do nowej rzeczywistości należy cały czas zachowywać środki ostrożności, które będą minimalizować rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.
Głos w tej sprawie zabrał również premier Morawiecki: – Chciałem podziękować wszystkim polskim szwalniom i zakładom pracy, które w ostatnich dwóch tygodniach mocno przestawiają swoją działalność na maseczki higieniczne – zaznaczył. – Na pewno produkcja ta będzie potrzebna przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy. Będzie to zalecane w wielu zakładach pracy. Zwłaszcza tam, gdzie ludzie znajdują się w bliskości wobec siebie. Wiem już, że wiele osób w swoich firmach już dzisiaj stosuje takie obostrzenia.   

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.