Ruszyły zapisy na węgiel po preferencyjnej cenie

Ruszyły zapisy na węgiel po preferencyjnej cenie

W budynku Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ulicy Piłsudskiego 111A w Kolbuszowej można składać wnioski na węgiel po preferencyjnej cenie.
Ma to związek z tym, że gmina Kolbuszowa planuje przystąpić do rządowego programu wsparcia mieszkańców w zakresie tego paliwa opałowego.

Dotyczyć ma to właścicieli domów jednorodzinnych, a cena węgla ma być bardzo atrakcyjna i wynosić nie więcej niż dwa tysiące złotych za tonę.

Należy zgłaszać zapotrzebowanie na węgiel kamienny frakcji: miał, orzech, groszek. Ma to pozwolić urzędnikom odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz dystrybucji opału.
– Wnioski o zakup tego węgla będzie można składać dopiero po wejściu w życie procedowanej  ustawy, ale już teraz w celu optymalizacji łańcucha dostaw, a także przygotowania harmonogramu, uruchamiamy wstępne zapisy chętnych  – informuje burmistrz Jan Zuba.

Wstępne zgłoszenia można  zgłaszać w siedzibie ZGKiM (pokój nr 2), wypełniając wcześniej formularz zgłoszenia zapotrzebowania na węgiel kamienny.

Na zakup węgla będą ograniczenia ilościowe. Ministerstwo Aktywów Państwowych proponuje by do 31 grudnia 2022 r. limit wynosił dla gospodarstwa domowego 1,5 tony węgla. Kolejne 1,5 tony będzie można kupić do 31 stycznia przyszłego roku.

Kontrowersje wzbudza ewentualna jakość węgla. Ministerstwo zapewni, że jest on certyfikowany.
– To jest węgiel sprowadzamy przez pośredników światowych, którzy zaopatrują nie tylko Polskę, ale też inne kraje Europy. Certyfikaty przekażemy samorządom – przekazuje resort.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.