Pustki na sali obrad Rady Miejskiej

Żenujące pustki na sali obrad Rady Miejskiej

Dzisiejsza (25.02) sesja Rady Miejskiej trwała niewiele ponad cztery godziny. Mimo tego większość radnych nie wytrzymała do końca obrad.

Sesja tradycyjnie rozpoczęła się o godzinie 8:00 rano. Obrady z reguły trwają bardzo krótko. Wszystko po to, żeby radni byli już wolni przed godziną 12.

Powód? Oficjalnie ze względu na covidowe obostrzenia. Faktycznie – po to, żeby samorządowcy mogli zdążyć do swoich zakładów pracy.
Obrady wyjątkowo przedłużyły się jednak do czterech godzin. Dlatego pewnie większość radnych postanowiła się „ulotnić” przed czasem. Jako pierwszy zrobił to… przewodniczący rady, Krzysztof Wilk, który opuścił salę obrad po niespełna trzech godzinach.

Potem w jego ślady poszli pozostali radni. Na końcu została ich mniejszość, bo zaledwie dziewięcioro (na 21). Czy takie zachowanie naszych „wybrańców” zasługuje na pieniądze, jakie im płacimy?

Tak było na początku sesji.

A tak było na jej końcu.
Diety radnych

 • Przewodniczący rady – 1950 zł netto miesięcznie
 • wiceprzewodniczący rady – 1365 zł
 • przewodniczący komisji – 877,5 zł
 • radny – 838,50 zł
 • radny będący sołtysem lub przewodniczącym zarządu osiedla – 1 338,5 zł.
 • sołtys lub przewodniczący zarządu osiedla – 700 zł,

6 Komentarzy

 1. Żałośni mali krętacze, w swoich małych żałosnych układzikach, żeby tylko wyszarpać gdzie się da trochę dla siebie. Prof. Sadurski użył ostatnio mało znanego słowa arywiści. To słowo doskonale opisuje tych ludzi jak i tych we wszystkich tych urzędach, państwowych spółkach oraz sejmie. Chore państwo i chorzy ludzie.

 2. a czego sesje nie mogą być po godzinach pracy ????????i teraz widzimy kogo wybrano ,nieroby zerujące na kasie podatnika !!!!!!!!!!!!po co te sesje , po co sie je zwołuje !!!!!skandal !!!!!diety powinni zwrócić i zrzec się mandatów !!!!!!!!!!!

 3. Proponuję wprowadzić zapis, że radny musi wziąć udział w jakimś % głosowań, a nie wychodzą sobie nie raz podczas głosowań na cygarka, albo pogaduchy w kuluarach…. Żenada, Kluza to chyba na palcach można policzyć ile razy był, co to za wiceprzewodniczący? Radni nie mają w ogóle szacunku dla osób które przemawiają (przewodniczący musi ich uspokajać jak dzieci i w szkole), a na końcu frekwencja żenująca… Przenieść obrady na 16!!!

 4. Na zdjęciu widać 7 radnych, licząc od lewej
  K. Wójcicki przy mównicy, nastepnie J. Dragan, M. Kaczmarczyk, A. Kaczanowski, P. Panek, B. Szafraniec, G. Halat. Na zdjęciu widać jeszcze Burmistrza, Sekretarza i Panie z urzędu.

  Kto jeszcze wytrwał do końca poza Panią J. Procak?

 5. Na układy nie ma rady ludzie kcieli stary układ to mają wyboroch wybrali tych samych ludzi to nie ma sie co dziwić teraz czas n zmniany wybory za 3 lata …

  • Akurat z tych co mieli nowy porządek wprowadzać nie ma żadnego. Za to kasa do kieszeni za nic wleciała. Boże broń przed taką zmianą na nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.