Co z Fundacją na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu?

Prawie pół setki Ukraińców w budynku Fundacji

Bardzo trudne miesiące czekają Fundację na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Pojawiają się pytania, czy placówka przetrwa.

Fundacja na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu zarządza między innymi stadionem, kompleksem boisk, hotelem i restauracją przy ulicy Wolskiej.
Nie tak dawno była miejscem kwarantanny osób podejrzanych o zakażenie się koronawirusem. Teraz służy jako noclegownia na uchodźców z Ukrainy.

Tymczasem, jak się okazuje, nie jest wykluczone, że Fundacja może przestać istnieć. Takie zakusy wobec tej placówki zresztą już były. Władze gminy przymierzały się do jej likwidacji i przekazania jej zadań pływalni krytej „Fregata” w Kolbuszowej. Ostatecznie nic z tych planów nie wyszło.

Teraz jednak historia się powtarza, bo w budżecie gminy pieniędzy dla Fundacji nie raczej nie widać. Zaniepokojony radny Piotr Panek zapytał wprost:
– Czy ta placówka będzie w stanie przeżyć kolejny rok? Jest tam ciężko. Czy oni za pieniądze, które im proponujemy, w ogóle przetrwają?

Głos zabrał też Grzegorz Romaniuk, prezes Fundacji.

– Funkcjonujemy tylko dlatego, że wspólnie podjęliśmy wielki wysiłek, by uratować miejsca pracy w instytucji, która liczy już 30 lat.  Z wyliczeń wynika, że w tym roku łatwo nie będzie. Nie wiemy jak zachowają się nasi klienci, czy nadal będą tak mocno lgnąć do nas, jak do tej pory. Na pewno w dalszym ciągu liczymy na środki z gminy.

Grzegorz Romaniuk odpowiada Kolbuszowiance
Grzegorz Romaniuk, prezes Fundacji na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej.
Co na to władze gminy?

– Sytuacja Fundacji jest taka, że jej wydatki i koszty praktycznie się bilansują. Niemniej jednak jej obecna forma funkcjonowania musi być poddana prawdopodobnie zmianie – nie krył Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.