Serce na Rynku już trzykrotnie wypełnione dobrem

Nakrętki w sercu dla małej Juleczki z Domatkowa

Kolbuszowa ma wielkie serce. Dosłownie. W ciągu miesiąca pojemnik w kształcie serca na Rynku został wypełniony nakrętkami aż trzy razy. Zebrano około 400 kg plastiku. Cały dochód ze zbiórki trafi na leczenie i rehabilitację Juleczki Goli z Domatkowa
Dziewczynka przyszła na świat w listopadzie 2018 roku. Niestety, przez swoje krótkie życie spędziła więcej czasu w gipsach niż bez nich. Już w łonie matki przeszła swoją pierwszą poważną operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej.

Pomóżmy Juleczce

Urodziła się z wadą układu nerwowego, której następstwem jest wodogłowie, stopa końsko – szpotawa, pęcherz neurogenny, niedowład kończyn dolnych. W związku z wadą stopy miała założone 4 jednotygodniowe gipsy korygujące stopę, następnie przeszła zabieg podcięcia ścięgna Achillesa, po którym znów założono jej gips na 3 tygodnie.

Po ściągnięciu gipsu potrzebuje ortez korekcyjnych stóp. Miała również przetaczaną krew.

W związku z tym musi być pod stałą opieką wielu specjalistów, co wiąże się z częstymi wyjazdami i dużymi kosztami. Dziewczynka mieszka w Domatkowie, daleko od ośrodków medycznych, więc dojazdy są dla jej rodziców uciążliwe i drogie.
Juleczka wymaga również przyjmowania stałych leków. Jest już rehabilitowana metodą Vojty i Bobath – koszt jednej wizyty wynosi 80-120 zł. Jej przyszłość i samodzielne funkcjonowanie zależy od intensywnej rehabilitacji i zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny.

Czterysta kilogramów

Pomóc w jej leczeniu i rehabilitacji mają środki uzyskane z zawartości serca na kolbuszowskim Rynku. Do pojemnika możemy wrzucać różne rodzaje plastikowych zakrętek – bez względu na kształt czy kolor. Mogą być one o napojach, kawie, mleku, jogurtach i innych produktach spożywczych.

Mogą być też po „chemii”, czyli po płynach do zmywania i do płukania, a także po szamponach. Dlaczego zakrętki? Bo są stosunkowo ciężkie, a jednocześnie zajmują mało miejsca.

Jak się okazuje, akcja cieszy się ogromną popularnością. Pojemnik na Rynku został wypełniony już trzykrotnie. Zebrano około 400 kg plastiku.

Serce na Rynku już trzykrotnie wypełnione dobrem
Do akcji włączyli się również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej.
Teraz będziemy zapełniać serce po raz czwarty Dziękujemy mieszkańcom za wspieranie inicjatywy pomocy potrzebującym – przekazuje magistrat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.