Maszt telefonii komórkowej w Nowej Wsi?

Maszt telefonii komórkowej w Zarębkach?

Mieszkańcy Nowej Wsi otrzymali pisma z magistratu. Dowiedzieli się w ten sposób, że obok ich działek… może powstać maszt telefonii komórkowej.

Wszystko wskazuje na to, że w Nowej Wsi ma powstać stacja bazowa telefonii komórkowej sieci Play. Firma ta jakiś czas temu szukała miejsca na lokalizację dla swej inwestycji w Kolbuszowej Dolnej.
Jak ustaliliśmy w grę wchodziły działki w okolicach domu weselnego „Sara”. Przedstawiciele sieci mieli dzwonić w tej sprawie do mieszkańców. Wygląda na to, że działania te zakończyły się fiaskiem.

Stąd teraz inwestor szuka działki w Nowej Wsi, gdzie wygląda na to, że już ją znalazł. Okolicznych mieszkańców poinformowano o tym… listownie.

W piśmie podpisanym przez Irenę Dąbek, kierownik Referatu Budownictwa i Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej, czytamy:

„W związku ze złożonym wnioskiem o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego pn. „Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej (…)” informuję, że lokalizacja tej inwestycji planowana jest na części działki o numerze ewidencyjnym 418/3 w Nowej Wsi”.

Do pisma dołączono dokumenty dotyczące parametru wieży i koncepcję zagospodarowania przestrzennego działki 418/3. Mieszkańcy nie kryją zaskoczenia, a nawet oburzenia.  Wielu z nich dopiero co postawiło tam swoje domy lub mają takie plany.
Przypomnijmy, że dwa lata temu jedna z firm wybudowała maszt telefonii komórkowej w Świerczowie. O inwestycji ludzie dowiedzieli się dopiero wtedy, kiedy… zaczęto wylewać beton pod konstrukcję. Mimo dramatycznych protestów mieszkańców nadajnik ostatecznie postawiono.

Więcej szczęścia mieli mieszkańcy Kosów, którym udało się wymusić na inwestorze rezygnację ze swych zamiarów. Podobna sytuacja kilka lat wcześniej miała miejsce na działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami Krakowską a Obrońców Pokoju w Kolbuszowej. Tam też udało się jakoś odstraszyć inwestora.

Maszt telefonii komórkowej w Nowej Wsi?

Maszt telefonii komórkowej w Nowej Wsi?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.