W Kolbuszowej już nie tylko kwesty WOŚP

W Kolbuszowej już nie tylko kwesty WOŚP

W niedzielę (31.01) w Kolbuszowej i okolicach będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą zbierać pieniądze dla szpitalnych oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Co więcej?

Sztab WOŚP tradycyjnie mieścić się będzie w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. W tym roku placówka ta nie będzie osamotniona. Wspierać ją będą Fundacja Wspierania i Organizacji Czasu Wolnego „Chlebek” oraz Kolbuszowski Klub Nordic Walking.

Spacer w Kolbuszowej

O godzinie 10 rozpocznie się… spacer po Kolbuszowej w atmosferze WOŚP-owej. Wydarzenie rozpocznie koło budynku Miejskiego Domu Kultury. Tam będzie plakat z kodem QR, dzięki któremu będzie można dowiedzieć się jak tego dnia spacerować i poznać WOŚP-owe sekrety.
Dwie godziny później, w samo południe na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej „Białkówka” odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Zaplanowany dystans około sześciu kilometrów można przebiec, przejść, przejść z kijkami Nordic Walking, a nawet przejechać na rowerze. Na miejscu również będzie można wesprzeć WOŚP. Szczegóły można znaleźć na stronie fundacji.

W Kolbuszowej już nie tylko kwesty WOŚP

Aukcje i e-skarbonka

W tym roku kolbuszowski sztab WOŚP uruchomił również internetowe aukcje. Licytowano gadżety od Fundacji WOŚP oraz koszulkę Asseco Resovii Rzeszów z autografami całego zespołu. Na pięć aukcji, cztery już się zakończyły. Łącznie dla WOŚP udało się zebrać 627,50 zł.
Sztab w Kolbuszowej ma też swoją eskarbonkę. Pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry można wpłacać pod adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/f4agzg. Do akcji dołączyła firma MOBI Taxi w Kolbuszowej wspiera, która cały weekendowy dochód przekaże na rzecz WOŚP.

4 Komentarze

  1. Pewnie. Lepiej dać na caritas. Posłowie pis zawsze potrzebują na kampanie. To nie tvp-nie ma obowiązku dawania. Zawsze można np. dać na lux veritatis, bo kuszeni przez dzieci mają swoje potrzeby. Szkoda tylko, że tyle osób musi starać się na to, co sasin czy szumowski potrafią odebrać Polakom jednym podpisem. WOŚP uratowało moje dziecko. Cały oddział dziecięcy był pełen ich sprzętu. Wasza sładka na caritas też tam była. Opowiadała z tv jak to reformuje edukacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.