Jan Kolasa i Stanisław Wrona wśród zasłużonych dla Kolbuszowej

Dwaj wybitni muzycy, przez lata związani z Orkiestrą Dętą Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej – Jan Kolasa i Stanisław Wrona – otrzymają tytuł Zasłużonego dla Miasta i Gminy Kolbuszowa. Wniosek w tej sprawie jednogłośnie zaakceptowała Rada Miejska.
Jan Kolasa

Staż w orkiestrze MDK rozpoczął w 1950 r. w wieku 14 lat. Grał do 2017 r., przez 67 lat! To swoisty rekord. Był jednym z najbardziej zdyscyplinowanych członków orkiestry. Był obecny na wszystkich jej ponad trzech tysiącach prób, zagrał z nią blisko tysiąc koncertów.

Specjalizuje się w grze na kornecie. Współpracę z orkiestrą zakończył z uwagi na pogarszający się stan zdrowia. Był wychowawcą młodzieży i nauczycielem gry na instrumentach dętych.

Stanisław Wrona

Gra na wielu instrumentach. Zakładał orkiestry dęte działające przy kościołach, strażach pożarnych i innych instytucjach. W 1998 r. stworzył i prowadził orkiestrę przy Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Wyróżniały go umiejętności kompozytorskie. Jest twórcą wielu pieśni kościelnych.
Był wielokrotnie nagradzany i odznaczany za swoją działalność na rzecz ochotniczej straży pożarnej. Mimo ukończonych 90. lat nadal aktywnie pracuje na rzecz lokalnego środowiska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.