W Kolbuszowej co roku ubywa mieszkańców. W czym tkwi problem?

Kolbuszowa zadłużona na 45 milionów złotych

W Kolbuszowej jest coraz mniej mieszkańców. Rocznie ubywa ich o 200 osób. Powody są różne. Przede wszystkim jest to niż demograficzny, ale też emigracja młodych – zarówno zagranicę, jak i do innych gmin.

Aktualnie na terenie gminy Kolbuszowa mieszka 24 300 osób, czyli o 600 mniej niż trzy lata temu. Ten spadek jest sukcesywny i trwa od wielu lat.
Niepokoi to radnego Krzysztofa Wójcickiego:

– Podejmujemy jako samorząd szereg uchwał, strategii itd. po to, żeby był lepszy klimat do osiedlania się tutaj, żeby nas przybywało. Na razie wychodzi to średnio, bo nas ubywa. Jak tak dalej będzie, to nie będzie miło. To też jest przyczynek do tego, żeby się zastanowić, czy wszystkie placówki oświatowe będą w stanie się utrzymać przy takiej demografii – przestrzega radny.

Kolbuszowska gastronomia nie zapłaci podatków?
Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej.
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 31 grudnia 2022 roku teren gminy zamieszkuje 24 314 osób. Jest to 39 proc. populacji całego powiatu. Samo miasto liczy sobie 8 564 mieszkańców.

1 Komentarz

  1. a co sie dziwic jak kolbuszowskim biznesmenon predzej kaktus na rekach urosnie jak zaczna placic pensje wieksze niz najnizsza krajowa ?? byle mlody pojedzie do Rzeszowa i juz ma minimum tysiac zlotych wiecej na wyplate a mieszknia tu niewiele tansze niz w rzeszowie . prosta sprawa ludzie uciekaja tam gdzie in lepiej pod wzgledem finansowym a nie ze teatr,czy wiekszy rynek lub byle zagranica . jad tam gdzie moga wiecej zarobic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.